Rekrutacja 2019/2020 Drukuj

Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji do klas pierwszych na rok szkolny 2019/2020
można znaleźć w zakładce Kalendarium

lub klikając TUTAJ

Rajd Powitanie Wiosny Drukuj

Rajd Powitanie Wiosny23 marca 2019 roku członkowie SKKT "Kościuszkowcy" uczestniczyli w rajdzie "Powitanie Wiosny” organizowanym przez PTTK – Płock. Trasa wiodła szlakiem turystycznym po Płocku, głównie jarem Brzeźnicy i brzegiem Wisły. Piękna, słoneczna pogoda dała uczestnikom możliwość czerpania przyjemności z uprawiania turystyki pieszej i podziwiania piękna przyrody.
W rajdzie zajęliśmy I miejsce.

 

obejrzyj galerię zdjęć

Ekologicznie witamy wiosnę Drukuj

Ekologicznie witamy wiosnęDnia 21 marca uczniowie klas I – III powitali nadejście upragnionej wiosny. Na wstępie uczestniczyli w ekologicznych warsztatach przeprowadzonych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Płocku poświęconych segregacji odpadów. Podczas których obejrzeli pouczającą prezentację na temat konieczności segregacji śmieci. Dowiedzieli się, jak wiele czasu potrzeba, żeby uległy one rozpadowi. Wysłuchali ciekawą bajkę ilustrowaną pięknymi rysunkami. W grupach rozwiązali krzyżówkę. Za swą pracę otrzymali różnorodne upominki. Zajęcia zostały zorganizowane przy współudziale Rady Mieszkańców Osiedla Miodowa.
Następnie dzieci udały się do swoich klas, gdzie pod kierunkiem nauczycieli wykonały plakaty ukazujące ich wyobrażenie nadchodzącej wiosny. Powstały przepiękne prace,  przedstawiające ,,Zwiastuny wiosny”, ,,Przyrodę, która budzi się do życia” oraz ,,Wędrującą  Panią Wiosnę”. Ozdobiły one hol naszej szkoły.
Kolejnym działaniem w tym radosnym, ale i bardzo pracowitym dniu było założenie klasowych ogródków. Dzieci wysiały rzeżuchę, założyły hodowlę szczypiorku z cebulek oraz posadziły fasolkę.
Podsumowaniem naszych działań było wspólne ułożenie wierszyków o wiośnie oraz napisanie listu do pani Wiosny.
Dzień minął w twórczej, radosnej i ciepłej atmosferze. W tym roku wiosna nas nie zawiodła!  

obejrzyj galerię zdjęć...

Wiosenny Rambit Drukuj

Wiosenny Rambit21 marca w naszej szkole, z okazji pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, odbyły się Wiosenne Rambity dla klas 4 – 7. Każda klasa wyznaczyła drużynę, w skład której wchodziły 3 osoby do zadań sportowych oraz 3 osoby do rozwiązywania zagadek. Rambity odbywały się w dwóch turach, dla klas 4 i 5 oraz dla klas 6 i 7. Uczniowie oprócz konkurencji sportowych rozwiązywali również zagadki, krzyżówki oraz układali puzzle dotyczące wiosny. Dodatkowo, w tym dniu obowiązywał ubiór w kolorach zielonym lub żółtym, za co drużyny dostawały extra punkty. W kategorii klas 4 i 5 zwyciężyły kolejno: I miejsce klasa 5b, II miejsce klasa 4a, III miejsce klasa 4b. Natomiast w kategorii klas 6 i 7: I miejsce zajęła klasa 7b, II miejsce klasa 7a, III miejsce klasa 6c. Zwycięzcom gratulujemy!

obejrzyj galerię zdjęć...

Podziękowania za udział w WOŚP Drukuj

Podziękowania za udział w WOŚP20 marca 2019 roku uczennice naszej szkoły wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego panią Marzeną Kowalską udały się do Ratusza w celu odebrania podziękowań za udział w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z rąk Prezydenta Miasta Płocka pana Andrzeja Nowakowskiego. Uczestnicy wydarzenia wysłuchali krótkiego przemówienia Prezydenta, minutą ciszy oddali hołd zmarłemu Prezydentowi Gdańska, a następnie odebrali dyplomy i słodkie upominki.

 

 

obejrzyj galerię zdjęć...

Jej portret. Jego portret. Ich portret. Drukuj

Jej portret. Jego portret. Ich portretW dniu 18 marca 2019 roku uczennica klasy 2a - Lena Adamkiewicz otrzymała nagrodę w VI Miejskim Konkursie Fotograficznym "Jej portret. Jego portret. Ich portret",  zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku im. Króla Maciusia Pierwszego. W kategorii 8-13 lat Jury przyznało ex aequo 3 nagrody i jedno wyróżnienie. Podczas uroczystego rozdania nagród uczestnicy mogli zapoznać się z pracami innych młodych fotografików, wysłuchać ciekawych i bardzo pouczających wskazówek dotyczących fotografowania przekazanych przez członków jury oceniających nadesłane prace. Na zakończenie na młodych artystów i ich opiekunów czekał słodki poczęstunek.
Serdecznie gratulujemy Lenie i zapraszamy innych uczniów do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

obejrzyj galerię zdjęć...

Dzień Otwarty w Siedemnastce Drukuj

Dzień Otwarty w SiedemnastceW sobotę, 16 marca, gościliśmy w naszej szkole przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami. Spotkanie rozpoczęło się występem chóru „Muzyczne Iskierki” w piosence „Pluszowe niedźwiadki”. Po rozśpiewanym wstępie przyszedł czas na uroczyste powitanie przybyłych gości przez Panią Dyrektor Annę Wiśniewską. Kolejną atrakcją tego dnia było przedstawienie pt. „Pręcik” w wykonaniu aktorów z grupy teatralnej „Zgrywusy”. Po obejrzeniu sztuki Pani Dyrektor zaprosiła rodziców do specjalnie przygotowanej na tę okoliczność kolorowej, radosnej, sprzyjającej uczeniu się sali lekcyjnej przeznaczonej dla uczniów klas I-III, gdzie przy kawie i ciastku zostali zapoznani z ofertą naszej szkoły. W tym czasie dzieci pod opieką nauczycieli oraz starszych kolegów wspólnie bawiły się i brały udział w zabawach integracyjnych na sali gimnastycznej. Nie zabrakło również drobnych upominków w postaci tarcz szkolnych oraz słodkiego poczęstunku dla naszych małych gości. Na zakończenie części oficjalnej spotkania zostały wręczone nagrody za konkurs plastyczny pt. „Moja wymarzona szkoła” zorganizowany przez Siedemnastkę dla dzieci z przedszkoli. Nagrodzone prace można było obejrzeć na okolicznościowej wystawie, która cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców i dzieci oglądających szkołę i sale lekcyjne. Wcześniej jednak w nowym układzie tanecznym pt. „Ćwiczyć każdy może, czyli gimnastyka poranna” zaprezentował się nasz zespół taneczny „Pląs”.
Tegoroczny Dzień Otwarty w Siedemnastce miał wyjątkowy charakter. Pokazaliśmy nowy budynek, w którym będziemy uczyć się już od września. Bardzo dziękujemy naszym gościom i zapraszamy dzieci do SP nr 17!

obejrzyj galerię zdjęć...

Wizyta w MP nr 3 Drukuj

Wizyta w MP nr 3Dnia 15 marca klasa 3a i zespół taneczny Pląs gościł w Miejskim Przedszkolu nr 3 w ramach promocji naszej szkoły. Dzieci przyjęły nas bardzo serdecznie. Z wielką ciekawością obejrzały bajkę pt. "Księżniczka na ziarnku grochu" nagradzając trzecioklasistów gromkimi oklaskami. Przedszkolaki świetnie orientowały się w zagadnieniach dotyczących ochrony środowiska. W związku z tym, z uwagą obejrzały układ taneczny "Z ekologią na Ty" podziwiając umiejętności akrobatyczne naszych tancerek. Były też wspólne zabawy i pląsy. Po występie na artystów czekał słodki poczęstunek.

obejrzyj galerię zdjęć...

Zapraszamy na Dzień Otwarty Drukuj

Sztuka jest kobietą Drukuj

Sztuka jest kobietą14 marca uczniowie klasy 8a odwiedzili Płocką Galerię Sztuki. Obejrzeli wystawę „Rafał Olbiński. Malarstwo, grafika i rysunek”. Ekspozycję tworzy ponad sto prac jednego z najbardziej rozpoznawalnych malarzy współczesnych, ilustratora i grafika. Obrazy Olbińskiego nasycone poetycką metaforą i baśniowymi odniesieniami przede wszystkim ukazują wizerunki kobiet – pięknych i tajemniczych, ale podejmują także wątki społeczne i polityczne. Wśród prac, obok malarstwa, znajdują się litografie oraz rysunki, w których – podobnie jak w obrazach – najważniejsze są kobiety i towarzyszący im mężczyźni, często zabiegający o ich względy.Wizerunki kobiet, przedstawiane na tle okien otwartych na chmury czy morze, nawiązują do sztuki dawnej, mitologii. Przykuwają uwagę, przyciągają wzrok. Można w nich dostrzec Afrodytę, Sophię, Dafne czy Syrenę. Gorąco polecamy tę wystawę!

obejrzyj galerię zdjęć

Wizyta gości z przedszkoli Drukuj

Wizyta gości z przedszkoliW dniach 13 i 14 marca 2019 roku naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkoli nr 10, 14 i 19. Najpierw goście uczestniczyli w zajęciach otwartych prowadzonych przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, religii i języka angielskiego. Były to zajęcia plastyczne, muzyczne, polonistyczne oraz gry i zabawy ruchowe. Ich tematyka była bardzo bliska przedszkolakom, dlatego chętnie w nich uczestniczyły, były aktywne i pięknie pracowały. W opiece nad gośćmi pomagały dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego. Potem przedszkolaki obejrzały występy uczniów z klas 1 a, 1b i 3 a. Dzieci recytowały wiersze pt. „Rzepka”, „Kopareczka” i „Urodziny” oraz przedstawiły inscenizację baśni pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”. Na koniec tancerki z zespołu „Pląs” zaprezentowały układ pt. „Z ekologią na ty”. Nasi goście gromkimi brawami podziękowali artystom.

obejrzyj galerię zdjęć...

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 13a,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sp17.plock@gmail.com

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska