Koncert charytatywny "Mam tę moc- Budzimy Dawida" Drukuj

10 grudnia 2017 r. zaśpiewaliśmy i zagraliśmy dla Dawida Rutkowskiego - absolwenta naszej szkoły. W lipcu bieżącego roku Dawid uległ  wypadkowi samochodowemu i od tego czasu znajduje się  śpiączce. Od października trwa zbiórka funduszy na jego leczenie i rehabilitację. Tak zrodziła się idea naszego przedsięwzięcia - wesprzeć Dawida i jego najbliższych.
W zimne przedpołudnie, ale za to pełni pozytywnej energii, spotkaliśmy się w kościele parafialnym Św. Krzyża na Podolszycach Północnych na koncercie charytatywnym „Mam tę moc - Budzimy Dawida” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 17 w Płocku, parafię Św. Krzyża w Płocku oraz drużyny harcerek „Wijos” i „Jabłoń” Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Młodzi aktorzy ze szkolnego koła teatralnego „Zgrywusy” pod opieką siostry Ancilli zaprezentowali  sztukę pt. ”Pilny list do Świętego Mikołaja”. Wielu wzruszeń dostarczył występ  chóru „Muzyczne Iskierki” pod kierownictwem pani Agnieszki Kralki, z udziałem scholi parafialnej „Corda Cordis” oraz przedstawicieli chóru „Podaj Dłoń” pani Małgorzaty Szpotańskiej. Jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie naszych absolwentów, a wśród nich Marty Złakowskiej-koleżanki Dawida z klasy, a obecnie wokalistki zespołu „Meeow”, i naszej niezastąpionej Agnieszki Lisowskiej. Imprezie towarzyszyła zbiórka pieniędzy oraz kiermasz świąteczny zorganizowany przez wolontariuszki z Samorządu Uczniowskiego pod opieką pań: Elżbiety Kaźmierskiej, Marzeny Kowalskiej i Marzeny Stupeckiej, ze wsparciem pani Edyty Reńskiej, oraz harcerek ZHR z druhną Katarzyną Stangret. Całkowity dochód ze zbiórki i kiermaszu został przeznaczony na potrzeby fundacji „Budzimy Dawida”. Udało nam się uzbierać ponad 4,5 tysiąca złotych. Część tej kwoty stanowi dochód z kiermaszu przepięknych ozdób świątecznych wykonanych przez panie ze świetlicy szkolnej: Magdalenę Kowalczyk, Bogumiłę Niewiatowską, Magdalenę Wójcik i Bożenę Żeromską - Bogacz, który odbył się w Siedemnastce kilka dni wcześniej. Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli, bez których nie byłoby tego przedsięwzięcia, a w szczególności Pani Dyrektor Annie Wiśniewskiej za życzliwość i wsparcie dla naszych działań. Wierzę, że mamy moc, by obudzić Dawida…

Agnieszka Żółtowska - wychowawczyni klasy 6 a, rok szkolny 2002/2003

Halowe Mistrzostwa Płocka w skoku wzwyż Drukuj

8 grudnia 2017r. uczniowie naszej szkoły z klas gimnazjalnych wzięli udział w Halowych Mistrzostwach Płocka w skoku wzwyż. Mistrzem Płocka w roczniku 2001 został Mateusz Skumórski - uczeń klasy 3c. 

II miejsce zajął Szymon Wadzyński uczeń klasy 2c
IV miejsce zajął Kacper Orłowski uczeń klasy 3b
V miejsce zajął Adam Zmudczyński uczeń klasy 2b
IV miejsce zdobyła jedyna reprezentantka dziewcząt Wiktoria Żuchewicz uczennica klasy 3e.
Swój rekord życiowy pobił również Kacper Dzięgielewski - uczeń klasy 2m.
BRAWO ZA WALKĘ dla wszystkich.

Zostaliśmy wyróżnieni jako Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Drukuj

W dniu 9 stycznia, pani wice dyrektor Ewa Różańska, jeden z opiekunów szkolnego koła turystycznego p. Elżbieta Kaźmierska , dwóch najaktywniejszych turystów - Kacper i Jakub Zawadzcy oraz ich mama, która także w ubiegłym roku szkolnym uczestniczyła w wielu rajdach, udali się do Warszawy na rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez PTTK oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego. Otrzymaliśmy wyróżnienie jako Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie. Po wręczeniu nagród wraz z przewodnikiem wyruszyliśmy na spacer po Warszawie. Choć było zimno, stolica i jej zabytki nam się podobały. 

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017r. Drukuj

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Widać je już na ulicach naszego miasta i w witrynach sklepowych.
W sobotę 9 grudnia, mimo mroźnej aury, zapachniało i zabrzmiało świątecznie na Placu Starego Rynku. Przedstawiciele wielu płockich szkół ubierali choinki, a na staromiejskiej scenie zalśniły kolędowo - pastorałkowym blaskiem nasze szkolne „Muzyczne Iskierki” pod batutą pani Agnieszki Kralki.
Tuż obok św. Mikołaj w gronie aniołków, a wraz z nimi mali aktorzy z grupy teatralnej „Zgrywusy”, pod przewodnictwem siostry Ancilli, przedstawili sceniczną adaptację bajki: „Pilny list do św. Mikołaja”.
Całości nie dało by się tak sprawnie połączyć, gdyby nie było z nami pani Iwony Rydzewskiej, to właśnie ona czuwała w ukryciu przy sprzęcie nagłaśniającym nad płynnym przebiegiem naszego świątecznego występu.

Mikołajki na wodzie Drukuj

7grudnia 2017, jak co roku, dzieci z klas trzecich uczestniczyły w zawodach pływackich "Mikołajki na wodzie". Na basenie Podolanki dwunastoosobowa delegacja naszej szkoły wzięła udział w tej zabawie. Przed rozpoczęciem zawodów dzieci ze wszystkich szkół podstawowych przywitały Mikołaja. Po przepłynięciu 25 m każdy uczestnik otrzymywał cukierka. Prezydent Miasta Płocka ufundował dla wszystkich trzecioklasistów drobne paczki, które przywieźliśmy do szkoły.

Turniejada Mikołajkowa Drukuj

Turniejada MikołajkowaW dniu 6 grudnia 2017 odbyła się w naszej szkole  Wewnątrzszkolna Turniejada Mikołajkowa przygotowana przez Nauczycieli wychowania fizycznego i Samorząd Uczniowski. Reprezentacje klas rywalizowały między innymi w przeciąganiu liny, skokach przez skakankę, rzutach do kosza i do celu, skokach w dal z miejsca. Najlepiej poradziła sobie klasa 3B zajmując 1 miejsce. Mikołaj wręczył wszystkim reprezentacjom dyplomy i słodycze, a całość imprezy uświetniły występy artystyczne dziewcząt.

obejrzyj galerię zdjęć

Mikołajki na wesoło Drukuj

Mikołajki na wesołoTradycyjnie 6 grudnia odbyły się przygotowane przez Samorząd Uczniowski "Mikołajki na wesoło". W rambicie uczestniczyły klasy IV-VII oraz rodzice i nauczyciele. Drużyny miały za zadanie wykazać się znajomością zwyczajów bożonarodzeniowych, napisać życzenia świąteczne, zapakować prezent, odgadnąć co kryję obrazek, ułożyć puzzle związane z bożonarodzeniowymi symbolami, a także rozpoznać kolędę po zagraniu jak najmniejszej ilości nut. Niektóre konkurencje były punktowane w zależności od szybkości wykonania zadania, a o niektórych decydował los czyli "koło fortuny", którym kręcili uczniowie. Zwycięzcą okazała się drużyna klas V, ale wszyscy bawili się doskonale. W tym dniu również uczniów i pracowników naszej szkoły odwiedził św. Mikołaj, który całej społeczności naszej szkoły rozdawał słodki upominek. Niektórzy uczniowie musieli jednak zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wierszyk Mikołajowi. Wielu uczniów i nauczycieli w tym dniu założyło "mikołajowe" czapki, a nawet strój Mikołaja.

obejrzyj galerię zdjęć

Żyję bez ryzyka HIV/AIDS Drukuj

Żyję bez ryzyka HIV/AIDS1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS, dlatego właśnie w tym dniu  w naszej szkole odbyła się XV edycja konkursu o uzależnieniach oraz HIV/AIDS. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem „Żyję bez ryzyka HIV/AIDS” i wzięło w nim udział 26 uczestników z 8 szkół. Do testu z wiedzy przystąpiło 16 uczniów, a 10 uczestników nadesłało prace plastyczne.
Patronat nad konkursem objął Urząd Miasta Płocka, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna oraz Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Płocku.
Nadrzędnym celem konkursu jest promowanie wśród młodzieży zachowań korzystnych dla zdrowia oraz przeciwdziałanie uzależnieniom. Aby przybliżyć uczniom konsekwencje prawne i skutki zażywania narkotyków i dopalaczy podczas prac komisji konkursowej, została przeprowadzona pogadanka z udziałem przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Płocku.
Uczennice klasy 3E pod opieką pani Marii Milewskiej i Anny Kwiatkowskiej przygotowały również stoisko edukacyjne o tej groźnej chorobie XXI wieku, rozdawały ulotki i broszury na temat dróg zakażeń i zachowań ryzykownych prowadzących do zachorowań. Na znak solidarności z chorymi na AIDS uczniowie nosili czerwone wstążeczki.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Wyniki konkursu dostępne są w zakładce Wyniki konkursów międzyszkolnych.

obejrzyj galerię zdjęć

Wyróżnienie w XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży Drukuj

Wyróżnienie w XXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży2 grudnia 2017 r. - uczennica klasy 5b Wiktoria Siwińska otrzymała wyróżnienie w XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży ,,Młodzi Twórcy Literatury", którego organizatorem jest Książnica Płocka. Na tegoroczny konkurs pod hasłem ,,Skrzydła mi rosną u ramion" nadesłano 289 prac z całej Polski. Jury w składzie: Ewa Nowak (autorka książek dla dzieci i młodzieży) i Martyna Chuderska (dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom) doceniło pracę Wiktorii. Panie podkreśliły, że były zauroczone bohaterem opowiadania - czarnym w białe łaty psem Ametystem. Uczennicy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich.

obejrzyj galerię zdjęć

XVII Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej „Canto Piccolo” Drukuj

XVII Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej „Canto Piccolo”XVII Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej „Canto Piccolo” odbył się w Szkole Podstawowej nr 17 w Płocku w czwartek, 30. listopada. Tegoroczna edycja konkursu Canto Piccolo  pod nazwą „Z piosenką przez świat”  promowała otwartość na inne kultury, zachęcała dzieci do podróżowania po kraju, po świecie a jeśli nie jest to możliwe, do podróżowania po krainie wyobraźni, bajek, baśni a nawet muzyki.
W konkursie wzięły udział dzieci z ośmiu szkół: SP nr 1, 5, 6, 11, 17, 21, 23, z Leszczyna Szlacheckiego.  W dwóch kategoriach wiekowych śpiewało 21 uczestników.
W jury konkursu zasiadły:
pani Małgorzata Szpotańska - Przewodnicząca –  nauczyciel akademicki Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica, dyrygentka chóru „Podaj dłoń”, kierowniczka firmy Studio Rytmiki Hipoterapii Emisji Głosu.
pani Bożena Tyburska - nauczycielka muzyki w Zespole Szkół nr 5 w Płocku.
pani Litosława Koper – dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku.

Jak co roku nie zabrakło magicznie kolorowych dekoracji. Z racji tematyki konkursu wyeksponowano ciekawe miejsca na świecie lub kojarzące się z nimi symbole. I tak obok wieży Eiffla pojawiły się pyzate, rosyjskie matrioszki, hiszpańskie dziewczyny zamknięte w witrażach, statua wolności, londyński Big Ben, katedra Notre Dame, łowickie wycinanki i mnóstwo innych. Chór „Muzyczne Iskierki” w białych strojach i bajecznych, kolorowych wiankach otwierał konkurs zapraszając wszystkich do śpiewania.
W tym roku do pracy przy dekoracjach włączyły się klasy siódme. A jeszcze w czerwcu na lekcjach plastyki wszystkie dzieci pracowicie modelowały kwiaty z bibuły z których powstały wianuszki. Pani Edyta Reńska czuwała nad całością scenografii.
Nagrody na konkurs sfinansowała i zakupiła współpracująca ze szkołą Rada Mieszkańców Osiedla „Miodowa”. Nagrodę specjalną, czyli tzw.: „Bilet do sławy” w postaci realizacji nagrań w studiu Młodzieżowego Domu Kultury ufundowała pani dyrektor MDKu – Litosława Koper. Otrzymała ją uczennica naszej szkoły – Klaudia Perkowska z klasy VC. Daria Miaśkiewicz z klasy VB zdobyła I miejsce, Karolina Nowalińska z klasy III - II miejsce, a Sandra Dębska z klasy VI - wyróżnienie.
Agnieszka Lisowska, nasza absolwentka, obecnie studentka dziennikarstwa, towarzyszy nam od lat i w tym roku specjalnie przyjechała, żeby zrobić zdjęcia podczas imprezy.

Szczegółowe wyniki Konkursu dostępne w zakładce Wyniki Konkursów Międzyszkolnych.

obejrzyj galerię zdjęć

Szkolne Andrzejki Drukuj

Szkolne AndrzejkiJuż po raz czwarty Samorząd Uczniowski zapewnił dzieciom klas I - VII wróżby andrzejkowe.
Andrzejki są niepowtarzalną okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, inwencję twórczą, pozwalają oderwać się od codziennej rzeczywistości i przenieść w świat bezpiecznych marzeń.
Podczas dwóch długich przerw uczniowie mogli sprawdzić, co czeka ich w przyszłości, biorąc udział w różnorodnych wróżbach, mi. in.: „Poznaj imię swojej drugiej połówki”, „Cyferkowe wróżby”, czy „Loteria – co cię czeka w niedalekiej przyszłości”. Zabawy przygotowała klasa V a w ramach działań SU - "Gospodarz Szkoły".
Uczniowie klas IV - VII również brali udział w dyskotece andrzejkowej, którą poprowadzili dla nich absolwenci naszej szkoły.

obejrzyj galerię zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 13a,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sp17.plock@gmail.com

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska