Wykaz podręczników na rok szk. 2019/2020 Drukuj

Wszystkie podręczniki (z wyjątkiem książki i zeszytu ćwiczeń do religii)  uczniowie klas I - VIII otrzymają bezpłatnie we wrześniu w szkole w ramach dotacji celowej MEN.

Podręczniki i zeszyty ćwiczeń do religii, zgodnie z wykazem, rodzice zakupują we własnym zakresie.

Podręczniki do religii na rok szkolny 2019/2020

Kl. I – „Żyjemy w Bożym świecie (podręcznik),wyd. Jedność-Kielce
Kl. II – „Idziemy do Jezusa” (podręcznik), wyd. Jedność-Kielce
Kl. III – „Jezus jest z nami” (komplet: podręcznik, zeszyt ćwiczeń), wyd. Jedność-Kielce
Kl. IV – „Miejsca pełne BOGActw (komplet: podręcznik, zeszyt ćwiczeń), wyd. Jedność-Kielce
Kl. V – „Spotkania uBOGAcające” (komplet: podręcznik, zeszyt ćwiczeń), wyd. Jedność-Kielce
Kl. VI – „Tajemnice BOGAtego życia” (komplet: podręcznik, zeszyt ćwiczeń), wyd. Jedność-Kielce
Kl. VII – „Błogosławieni, którzy SZUKAJĄ JEZUSA” (podręcznik), wyd. Jedność-Kielce
Kl. VIII – „Błogosławieni, którzy UFAJĄ JEZUSOWI” (podręcznik), wyd. Jedność-Kielce

  Podręczniki będą dostępne w Księgarni Katolickiej przy ul. Grodzkiej
lub

można odkupić od starszych koleżanek i kolegów.

Witajcie wakacje Drukuj

Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany przez każdego czas wakacji. Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Pracownikom oraz Przyjaciołom szkoły życzymy, by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory", pamiętając o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.

 

Dyrekcja SP17

Pożegnania nadszedł czas... Drukuj

Pożegnania nadszedł czas...Dnia 19 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny 2018/19 i rozpoczęliśmy zasłużone wakacje. Klasa 3a na zakończenie edukacji w I grupie wiekowej przygotowała część artystyczną dla zgromadzonych gości: dyrekcji, księdza proboszcza z Fary oraz rodziców. W galowych mundurkach, krokiem tanecznym, przy melodii Gaudeamus Igitur dzieci rozpoczęły pierwszą część imprezy, w czasie której nie zabrakło wierszy o tematyce szkolnej i nastrojowych piosenek w rytmie tanga. Po zrzuceniu strojów galowych nastąpiła bardziej radosna chwila. W kolorowej atmosferze, z wielkim entuzjazmem i energetycznym tańcem dzieci powitały długo wyczekiwane wakacje. 
Równie uroczyście żegnali mijający rok szkolny uczniowie klas ósmych oraz gimnazjaliści. Podczas pożegnania Pani Dyrektor Anna Wiśniewska pogratulowała i podziękowała tym uczniom, którzy wyróżnili się w nauce, zdobywali dla nas medale i osiągali sukcesy sportowe oraz reprezentowali naszą szkołę podczas ważnych uroczystości szkolnych i miejskich. Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymał Kamil Dółkowski, którego brać szkolna okrzyknęła także Sympatycznym Prymusem 2019 roku. Do Złotej Księgi wpisano zaś nazwiska dwóch uczennic: Martyny Kołodziejskiej i Weroniki Lewandowskiej - również zdobywczyni tytułu Sympatyczny Prymus. Rodzicom uczniów Pani Dyrektor wręczyła listy gratulacyjne.
Po części oficjalnej odbyła się Gala „Tadeuszki 2019”, czyli rozdanie statuetek tym, których nominowali, a następnie wybrali podczas głosowania, uczniowie kończący naukę w szkole. Tradycyjnie przyznali tytuły w dziewięciu kategoriach: Sympatyczny Prymus, Mistrz Słowa, Wielki Myśliciel, Mistrz Elegancji, Papużki Nierozłączki, Pomocna Dłoń, Mistrz Sportu, Mistrz Uśmiechu, Dżentelmen/Dama Roku. Zwycięzcy po odbiór „Tadeuszków” kroczyli po czerwonym dywanie przy dźwiękach dedykowanych im piosenek.
I tak nadszedł koniec uroczystości, ale jednocześnie - początek nowego etapu w życiu tegorocznych absolwentów…

obejrzyj galerię zdjęć...

Sukces naszej uczennicy w Ogólnopolskim Konkursie Drukuj

Sukces naszej uczennicy w Ogólnopolskim KonkursieKlaudia Perkowska uczennica klasy 6c brała udział w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Bohaterowie są wśród nas", organizowanego przez Zarząd Główny Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych pod honorowym patronatem Senator Anny Marii Anders i Ministra Jana Józefa Kasprzyka. Pomysł o udziale narodził się po spotkaniu w czasie zajęć historyczno-turystycznych w ferie z przedstawicielami płockiego Związku Sybiraków. Okazuje się, że są wśród nas  ludzie, którzy mają wielki wkład w historię naszej Ojczyzny i warto ten wkład upamiętniać. Tak powstała praca o prezesie płockiego oddziału Związku Sybiraków panu Remigiuszu Bielewiczu i jego ojcu zatytułowana "Ojciec i Syn. Bohaterowie Niepodległej". Na konkurs wpłynęło 269 prac, 52 to prezentacja lub film i 217 to kategoria pracy pisemnej, w której brała udział Klaudia. Tym bardziej cieszymy się z wyróżnienia, które otrzymała, bo konkurencja była ogromna.
W dniu 14 czerwca 2019 roku Klaudia odebrała nagrodę w Warszawie w siedzibie Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Spotkanie z byłymi żołnierzami, walczącymi o wolność Polski było wzruszające, pokazało jak ważny jest pojedynczy człowiek na tle historii. Wśród nagrodzonych byli uczniowie z całej Polski, cieszymy się także, że mogliśmy reprezentować naszą szkołę i Płock. 
Przy okazji pospacerowaliśmy ulicami stolicy, natrafiając np. na Sejm RP. 
Jeszcze raz gratulujemy Klaudii.

obejrzyj galerię zdjęć...

Godziny zakończenia roku szkolnego 2018/2019 Drukuj

W dniu 19 czerwca (środa) zakończenie roku szkolnego

odbędzie się w następujących godzinach:

klasy I, II, IV, V, VI, VII - godzina 8:00

(budynek przy ul. Miodowej 13a)

 

klasy III - godzina 11:00 (budynek przy ul. Miodowej 13a)

 

klasy III (gimnazjum) oraz klasy VIII - godzina 9:00

(budynek przy ul. Miodowej 18)

 

 

XVIII Międzyszkolny Rajd Ekologiczno - Turystyczny Drukuj

XVIII Międzyszkolny Rajd Ekologiczno - Turystyczny14 czerwca 2019r. już po raz XVIII Szkoła Podstawowa nr 17 w Płocku była organizatorem Międzyszkolnego Rajdu Ekologiczno – Turystycznego, tym razem pod hasłem „Każde zwierzę ochronić mogę, kiedy właściwie dbam o przyrodę".  W rajdzie udział wzięły cztery grup: uczniowie ze Szkół Podstawowych Nr 16, 17, 18 oraz Miejskie Przedszkole nr 14. Celem rajdu było wzbogacanie wiedzy o tematyce ekologicznej, poznanie miasta oraz popularyzacja turystyki pieszej. Rajd rozpoczął się na parkingu przy Stadionie Wisły Płock. Dalej drużyny wędrowały Jarem Brzeźnicy, aż do parku przy ulicy Kazimierza Wielkiego, skąd ulicami Dobrzyńską i M. C. Skłodowskiej wróciły do naszej placówki. Podczas rajdu uczniowie odszukiwali punkty kontrolne, na których wykonywali różne zadania z zakresy wiedzy ekologicznej - rozwiązywali krzyżówkę, testy, rebusy, układali wiersz o zwierzętach. Podczas podsumowania imprezy zostały wręczone nagrody. Każda grupa otrzymała dyplom, roślinkę doniczkową do zasadzenia przy swojej szkole, nagrodę książkową i słodkie upominki dla wszystkich piechurów. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na kolejnym rajdzie i wspólnie spędzimy wspaniałe czas.

obejrzyj galerię zdjęć...

Przyjaciel Szkoły Drukuj

Przyjaciel SzkołyW dniu 13 czerwca naszą szkołę odwiedziła niezwykła dziewczyna - Monika Soczewka, która zaledwie 6 lat temu opuszczała mury naszej placówki jako absolwentka. Obecnie maturzystka, a jednocześnie mistrzyni Europy i wicemistrzyni Polski w karate. Opowiadała naszym uczniom, że jej pasja narodziła się właśnie, gdy była uczennicą naszej "Siedemnastki". W międzyszkolnym konkursie plastycznym, jako nagrodę wygrała bowiem obóz karate i tak zaczęła się przygoda jej życia. Przekonywała dzieci, że warto mieć pasje, ale również warto być wytrwałym, w tym, co się robi. Podczas spotkania można było obejrzeć medale, przymierzyć kimono i czarny pas, który posiada Monika. Na koniec spotkania pani wicedyrektor Ewa Różańska wręczyła naszej absolwentce, z której jesteśmy ogromnie dumni, dyplom potwierdzający nadanie tytułu "Przyjaciela Szkoły". Życzymy oczywiście Monice następnych sportowych sukcesów i liczymy, że jeszcze kiedyś nas odwiedzi.

obejrzyj galerię zdjęć...

Apel z okazji Dnia Książki Drukuj

Apel z okazji Dnia KsiążkiW dniu 12 czerwca 2019 r. odbyły się apele z okazji Dnia Książki dla uczniów klas I – III i klas IV – VII. Część artystyczną zatytułowaną „Różnorodność w poezji” zaprezentowali przedstawiciele klas: I a, I b, II b, VI b, VI c, VII b.W trakcie apelu wręczono nagrody za konkursy, w których nasi uczniowie odnieśli znaczące sukcesy oraz za pracę na rzecz szkoły. Przekazano również klasom: I a i IV b puchary za osiągnięte wyniki w czytelnictwie w drugim półroczu roku szkolnego 2018/2019.

obejrzyj galerię zdjęć...

Wycieczka klas sportowych Drukuj

Wycieczka klas sportowych10 czerwca klasy sportowe (4a, 5a, 6a, 7a) udały się na niezapomnianą podróż do Warszawy. Pierwszym przystankiem na naszej wycieczce był Stadion Legii im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, który znajduje się przy ulicy Łazienkowskiej 3. Uczniowie spędzili tam czas na zwiedzaniu trybun, w tym najsławniejszej i najgłośniejszej trybuny kibiców Legii Warszawa - „Żylecie”, mieli możliwość zrobić sobie zdjęcie przy ławkach rezerwowych, zobaczyć skąd piłkarze wychodzą na murawę oraz poznać "Galerię Mistrzów". Odwiedzili również piłkarską szatnię i zobaczyli strefę pracy dziennikarzy.
Następnie wszyscy mieliśmy, możliwość zjedzenia obiadu w miejscu ociekającym sportowymi emocjami, pozwalającym czerpać radość z kibicowania swoim ulubionym drużynom i zawodnikom w rożnych dyscyplinach sportu, a mianowicie w Sports Bar & Restaurant, mieszczącym się przy Stadionie Legii. Otwarta przestrzeń restauracjiokazała się idealnym miejscem do integracji dużych grup.
Po obiedzie udaliśmy się na spacer z przewodnikiem przez najważniejsze obiekty Starego Miasta. Na trasie zobaczyliśmy m.in. plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta III Wazy, mury staromiejskiej, Pomnik Małego Powstańca, Pałac Prezydencki, Pomnik Nieznanego Żołnierza, kościół św. Krzyża, gdzie znajduje się serce Fryderyka Chopina oraz Pomnik Syrenki. Na zakończenie ostudziliśmy zapał pysznymi lodami na Starym Mieście i pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do Płocka.
Opiekę nad uczniami podczas wycieczki pełnili: p. Katarzyna Adamkiewicz, p. Paweł Grabowski, p. Stanisław Zotow oraz p. Jacek Małkiewicz.

obejrzyj galerię zdjęć...

Pląs na Talentiadzie Drukuj

Pląs na TalentiadzieNiedziela, 9 czerwca to piknikowy czas „Dni Chemika”, który upłynął pod znakiem młodych talentów. Na dużej koncertowej scenie na terenach zielonych Filii Politechniki Warszawskiej wystąpiły dzieci i młodzież, którzy zaprezentowali swoje umiejętności w ramach finału Festiwalu Talentów tzw.Talentiady. Była to już III edycja tego przedsięwzięcia. Festiwal podzielony był na 2 etapy. I etap trwał do 2 czerwca. Do tego czasu należało wysłać zgłoszenie z nagranym występem, a jury wytypował finałową "dwudziestkę", która walczyła już "na żywo". Wykonawcy byli oceniani przez jury złożone z przedstawicieli organizatora, Partnera PKN ORLEN oraz gwiazd muzycznych występujących podczas Dni Chemika. Nasz zespół taneczny Pląs wywalczył 3 miejsce. Gratulujemy!!!

obejrzyj galerię zdjęć...

Pląs dla dzieci niepełnosprawnych i przewlekle chorych Drukuj

Pląs dla dzieci niepełnosprawnych i przewlekle chorychDnia 7 czerwca, w godzinach wieczornych, jak co roku w płockim ogrodzie zoologicznym odbył się "Wieczór marzeń" dla dzieci niepełnosprawnych i przewlekle chorych pod patronatem Prezydenta Miasta Płocka. Szkolny zespół taneczny Pląs został zaproszony na imprezę, aby poprzez swój taniec "Ćwiczyć każdy może, czyli gimnastyka poranna" wydobyć uśmiech na twarzach dzieci, które już w tak młodym wieku doświadczają wielu cierpień. Impreza była udana, bowiem tancerki swoją radością i energią zaraziły małych widzów, którzy pod sceną przy skocznej muzyce towarzyszyli naszym artystkom.

obejrzyj galerię zdjęć...

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 13a,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sp17.plock@gmail.com

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska