Dzień Słodziaka Drukuj

Dzień SłodziakaNasza szkoła przystąpiła do konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Już od 29 września rozpoczęliśmy w klasach wspólne czytanie książki pt. „Gang Słodziaków”. Dzieci czytały też codziennie w domu z rodzicami i zbierały naklejki Słodziaków do swojego albumu. Uczniowie przygotowali maski ulubionego zwierzątka: jeża Jerzyka, zajęczycy Zuzi, rysia Rysia, sowy Zosi, bobra Borysa lub lisa Lucka.
12 października w naszej szkole to Dzień Głośnego Czytania. Dzieci przyszły do szkoły w wykonanych przez siebie maskach. Spotkaliśmy się wspólnie i razem wysłuchaliśmy ostatniego rozdziału oraz zakończenia książki. Wspólnie ustaliliśmy, że każdy, kto trzyma w dłoniach dobrą książkę, to tak, jakby brał za rękę przyjaciela. A wtedy wszystko jest możliwe, bo budzi się wyobraźnia. Na zakończenie naszego spotkania każda klasa wylosowała maskotkę Słodziaka, które wręczyła pani dyrektor. Później w klasach nauczyciele przeprowadzili zajęcia edukacyjne. Ostatnim etapem będzie przygotowanie prac konkursowych. Klasy I wykonają prace plastyczne, klasy II komiksy, a klasy III napiszą krótkie historie i je zilustrują. To był bardzo udany i ciekawy dzień.

obejrzyj galerię zdjęć...

Projekt Obywatelski SP 17 Drukuj

 

Twórcy projektu "Siedemnasteczka" zwracają się z prośbą o oddanie głosów

na ofertę zgłoszoną przez naszą szkołę do 14 października 2018r.

 

Niezapomniana wycieczka do Energylandii Drukuj

Niezapomniana wycieczka do EnergylandiiW dniu 5 października uczniowie klas: 6b, 7a, 7c oraz 8b wraz z opiekunami: p. Marzeną Kowalską, p. Marzeną Stupecką, p. Martyną Kochańską i p. Katarzyną Adamkiewicz wybrały się bladym świtem  na wycieczkę do Energylandii, największego Parku Rozrywki w Polsce. Uczestnicy wycieczki mogli skorzystać z Bajkolandii - krainy dziecięcych pragnień, spotykając się z postaciami ulubionych bajek, Strefy familijnej oraz Strefy ekstremalnej - fenomenalnej rozrywki dla wszystkich, którzy chcieli zmierzyć się ze strachem, dostarczając sobie maksimum adrenaliny, potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach. Wróciliśmy z ogromnymi emocjami i wspaniałymi wspomnieniami, które zachowają się w naszych pamięciach.

obejrzyj galerię zdjęć

Dzień Chłopaka Drukuj

Dzień Chłopaka to święto obchodzone w Polsce 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie męski, albo raczej chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W dniu tym dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię. 1 października obchodziliśmy Dzień Chłopaka w naszej szkole. Przedstawicielki RSU klas ósmych i gimnazjalnych zadbały, aby dzień ten był wyjątkowy. Chłopcy mieli do wykonania wiele zadań, z którymi radzili sobie doskonale. Dziewczyny nad wyraz uważnie obserwowały zmagania chłopców i przyznawały punkty. Tego dnia nie było przegranych, wszyscy zostali obdarowani prezentami niespodziankami oraz życzeniami. Samorząd Uczniowski klas 1-7 zorganizował wybory "Najsympatyczniejszego kolegi". Najpierw dziewczęta wybierały jednego najsympatyczniejszego spośród swoich klasowych kolegów, a następnie odbyły się szkolne wybory spośród zgłoszonych z poszczególnych klas kandydatów. W wyniku głosowania tytuł "Najsympatyczniejszego kolegi" przypadł w udziale: Igorowi Skulskiemu z klasy 2b, Albertowi Gołębiowskiemu z klasy 7b oraz Jakubowi Gutkowskiemu z klasy 7c. Gratulujemy!!! Samorząd Uczniowski w tym dniu przygotował również konkurencje dla „Super Chłopaków”, którzy mogli wykazać się swoimi talentami i zdobyć medal. 

Zlot po Ziemi Mazowieckiej Drukuj

29 września 2018r., dość liczna, 25 osobowa grupa uczniów i troje opiekunów wybrało się na rajd 50 Zlot po Ziemi Mazowieckiej w 100-tną Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Trasa liczyła około 8 km i wiodła z Gór do Łącka. Pogoda wyjątkowo nam dopisała. Szliśmy lasem, podziwiając uroki przyrody. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji, m.in. ciepły posiłek turystyczny i ognisko, gdzie piekliśmy kiełbaski. Zwiedziliśmy Izbę Leśną Nadleśnictwa Łąck i wysłuchaliśmy prelekcji edukacyjnej przeprowadzonej przez pracownika nadleśnictwa o zwierzętach i drzewach naszych lasów. Mieliśmy czas na zabawy i gry na świeżym powietrzu. W rajdzie zajęliśmy I miejsce.

Wyślij Kartkę do Powstańca Drukuj

Wyślij Kartkę do PowstańcaPo raz trzeci klasa 8a z wychowawcą zaprosiła społeczność szkolną do włączenia się w akcję wysyłania Kartek do Powstańców Warszawskich. W tym roku przyświecało nam hasło: 100 Kartek na 100 lecie Niepodległości.
Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Powstańcy zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek.
Wysłane Kartki  to nasz hołd złożony wszystkim, którzy walczyli o wolną Polskę.

obejrzyj galerię zdjęć

Wyjazd sportowo - rekreacyjny do Mrzeżyna Drukuj

W dniach 24 - 27 września 2018 r. odbył się wyjazd sportowo - rekreacyjny do Mrzeżyna w ramach Płockiej Akademii Piłki Nożnej dla uczniów klas sportowych: 5a, 6a i 7a, podczas którego doskonalili oni umiejętności techniki gry w piłkę nożną oraz zdolności polonistyczno - historyczne. Dzień składał się nie tylko z treningów, ale również wielu atrakcji. Sportowcy zwiedzili urokliwą nadmorską miejscowość. Poznali historię Kołobrzegu, wypłynęli w rejs statkiem wycieczkowym po rozkołysanym morzu. Swoją kondycję  sportową sprawdzali podczas wspinania się na szczyt latarni morskiej. Zwiedzali również Muzeum Minerałów oraz Muzeum Figur Woskowych, gdzie „twarzą w twarz” mogli stanąć ze swoimi idolami. Ostanie promienie słoneczne łapali spacerując po kołobrzeskim bulwarze i mrzeżyńskim porcie. Sportowe zacięcie pokazali w trakcie zawodów na nadmorskiej plaży, gdzie mimo silnego wiatru uśmiech nie znikał z ich twarzy. Wyśmienitą zabawą okazała się dla nich możliwość znalezienia bursztynów oraz różnorodnych muszelek, które wyrzuciło morze. Wieczorami  uczniowie rozgrywali pasjonujące sparingi. Wyjątkowo intensywny pobyt nad morzem zaowocował większymi umiejętnościami sportowymi uczniów, lepszą kondycją fizyczną, zacieśnieniem przyjaźni  oraz zdobyciem nowych wiadomości  na temat historii Pomorza.

Projekt edukacyjny - Średniowieczny Płock Drukuj

Projekt edukacyjny - Średniowieczny Płock27 września uczniowie klas 7c oraz 8b wzięli udział w projekcie edukacyjnym realizowanym przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną. Celem projektu było przekazanie dzieciom wiedzy na temat średniowiecznej historii miasta, zapoznanie z ofertą edukacyjną na temat historii Płocka i Mazowsza, ożywienie i wzbogacenie oferty Muzeum Diecezjalnego oraz upamiętnienie 880 rocznicy śmierci Bolesława III Krzywoustego. Przygodę z odkrywaniem tajników średniowiecznego Płocka dzieci zaczęły od koncertu zespołu muzyki dawnej „Góra Trolla”. Grupa ta zaprezentowała średniowieczną muzykę w strojach i na replikach instrumentów z epoki. Kolejnym punktem programu był spacer poprowadzony przez przewodników turystycznych, gdzie na trasie młodzież spotykała rekonstruktorów, którzy przedstawiali postacie należące do różnych warstw społeczności średniowiecza. W tym dniu uczniowie na nowo odkryli uroki Bazyliki Katedralnej oraz wystaw znajdujących się w Muzeum Diecezjalnym.

 

obejrzyj galerię zdjęć

Szkolne wybory do RSU Drukuj

W dniu 26.09.2018r. odbyły się wybory do Rady SU na rok szkolny 2018/19. Każda klasa mogła zgłosić swojego kandydata, ale także chętne do pracy w SU osoby mogły wysunąć swoje kandydatury same, musiały one jednak  uzyskać akceptację potwierdzoną odpowiednią ilością podpisów uczniów lub nauczycieli. Następnie kandydaci przygotowali plakaty przedwyborcze, zachęcające do oddania głosu właśnie na nich. 
Podczas wyborów pracę nadzorowała komisja, złożona z członków poprzedniej Rady SU, która wydawała karty do głosowania, a na koniec podliczyła głosy. Klasy gimnazjalne wybrały RSU oddziałów gimnazjalnych, natomiast klasy IV-VIII RSU oddziałów szkoły podstawowej.
Decyzją społeczności szkolnej przewodniczącą RSU w roku szkolnym 2018/19 oddziałów gimnazjalnych została Weronika Lewandowska z kl. 3E, ponadto RSU będą tworzyć: Oliwia Antonowicz – kl. 3C, Nikola Pietrzak – kl. 3M, Katarzyna Kawska – kl. 3M. Natomiast przewodniczącą RSU oddziałów szkoły podstawowej została Sandra Osińska z klasy 8b, z-ca przewodniczącej – Andżelika Wyczałkowska – kl. 7c, sekretarzem – Blanka Falkowska – kl. 6c i Rzecznikiem Praw Ucznia – Klaudia Perkowska – kl. 6c.
Opiekunami SU pozostaną, zgodnie z głosami uczniów, panie: Marzena Kowalska (j.ang.), Elżbieta Kaźmierska, Marzena Stupecka (szkoła podstawowa) i p. Edyta Reńska (oddziały gimnazjalne).
Gratulujemy wygranych w wyborach i zapraszamy do współpracy Uśmiech

Spotkanie pierwszaków z przedstawicielami Straży Miejskiej Drukuj

Spotkanie pierwszaków z przedstawicielami Straży MiejskiejW dniu 25.09.2018r. uczniowie klas I brali udział w spotkaniu z przedstawicielami Straży Miejskiej. Dotyczyło ono  zachowania bezpieczeństwa na drodze. Dzieci dowiedziały się:
- jak należy zachowywać się podczas przechodzenia przez jezdnię,
- jak ważne jest używanie odblasków przez dzieci i dorosłych podczas spacerów i jazdy na rowerze,
- jak należy zachowywać się w pojazdach osobowych oraz pojazdach komunikacji miejskiej,
- jak ważne jest przestrzeganie znaków drogowych i sygnałów świetlnych dla bezpieczeństwa wszystkich.
Pracownicy Straży Miejskiej przypomnieli uczniom, jak należy postępować podczas spotkania z nieznajomym człowiekiem. Pierwszaki były bardzo zadowolone ze spotkania, chętnie odpowiadały na pytania, wykazując się przy tym naprawdę dużą wiedzą. Zastosowanie posiadanych wiadomości w praktyce poprawi bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły.

obejrzyj galerię zdjęć...

Apel wychowawczy dla klas 4-7 Drukuj

W dniu 21 września 2018r. odbył się apel wychowawczy dla uczniów klas IV - VII.
W pierwszej części apelu pedagog szkolny przypomniała uczniom Kartę Zasad Dobrego Wychowania. W tym roku szkolnym będziemy pracować wg kolejnych zasad tej karty.
Pierwsza zasada - "nie ulegamy nałogom, dbamy o własne zdrowie" - chodzi głównie o p przypadki palenia papierosów na terenie szkoły.Przypomniano również procedury postępowania w przypadku, kiedy uczeń zostanie złapany na paleniu.
Następnie opiekun SU p. M. Kowalska przedstawiła uczniom opracowane z samorządem warunki korzystania z puf na korytarzu szkolnym. Przez dwa pierwsze tygodnie października z puf korzystają klasy 4 i 5, dwa następne 6 i 7. Złamanie warunków powoduje, iż klasa traci w następnych tygodniach prawo do korzystania z puf.
Pani wicedyrektor przypomniała wszystkim o zmianie obuwia i zostawiania kurtek w szatni oraz o ustawianiu się po dzwonku klas w wyznaczonym miejscu i razem z nauczycielem wejściu do klas na zajęcia.
Na zakończenie pani dyrektor przedstawiła uczniów, którzy w II półroczu r. szk. 2017/2018 otrzymali stypendia za naukę - 35 uczniów i stypendia za osiągnięcia sportowe - 3 uczniów.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 13a,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sp17.plock@gmail.com

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska