Podręczniki na rok szkolny 2018/2019 Drukuj

Wszystkie podręczniki uczniowie klas I - VIII oraz klasy III gimnazjum (z wyjątkiem książki i zeszytu ćwiczeń do religii) otrzymają bezpłatnie we wrześniu w szkole w ramach dotacji celowej MEN.

Podręczniki i zeszyty ćwiczeń do religii, zgodnie z wykazem, rodzice zakupują we własnym zakresie.

Podręczniki do religii na rok szkolny 2018/2019

Kl. I – „Żyjemy w Bożym świecie (podręcznik),wyd. Jedność-Kielce
Kl. II – „Idziemy do Jezusa(podręcznik), wyd. Jedność-Kielce
Kl. III – „Jezus jest z nami(komplet: podręcznik, zeszyt ćwiczeń), wyd. Jedność-Kielce
Kl. IV – „Miejsca pełne BOGActw (komplet: podręcznik, zeszyt ćwiczeń), wyd. Jedność-Kielce
Kl. V – „Spotkania uBOGAcające” (komplet: podręcznik, zeszyt ćwiczeń), wyd. Jedność-Kielce
Kl. VI – „Tajemnice BOGAtego życia(komplet: podręcznik, zeszyt ćwiczeń), wyd. Jedność-Kielce
Kl. VII – „Błogosławieni, którzy SZUKAJĄ JEZUSA(podręcznik), wyd. Jedność-Kielce
Kl. VIII – „Błogosławieni, którzy UFAJĄ JEZUSOWI” (podręcznik), wyd. Jedność-Kielce

KLASA III GIMNAZJUM – „Żyję twoją miłością. Podręcznik oraz karty pracy. Autor: Paweł Mąkosa. Wydawnictwo Gaudium.

  Podręczniki będzie można kupić w Księgarni Katolickiej przy ul. Grodzkiej.

 Podręczniki do klasy III, IV, VI, VII można odkupić od uczniów obecnie uczących się w tych klasach.

 

Wakacyjne życzenia Drukuj

Szanowni Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele,
Pracownicy i Przyjaciele naszej szko
ły

Minął kolejny rok szkolny wypełniony wieloma ważnymi wydarzeniami. To także czas, w którym należało sprostać różnym wyzwaniom i trudnościom, za które serdecznie dziękujemy ich autorom: Uczniom, Rodzicom, Przyjaciołom oraz Nauczycielom.
Życzymy, by wakacje były czasem efektywnego wypoczynku, byśmy wszyscy mogli nabrać sił i zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym. Życzymy, aby nadchodzące wakacje były ciekawe, radosne, a przede wszystkim bezpieczne, by sprzyjały poznawaniu ciekawych miejsc i zawieraniu nowych znajomości.

 Do zobaczenia po wakacjach!

Dyrekcja Szkoły

Finał „wspólnej drogi” – pożegnanie klas trzecich Drukuj

Finał  „wspólnej drogi” – pożegnanie klas trzecich22 czerwca o 10.30 pożegnaliśmy trzecioklasistów w budynku gimnazjum przy ul. Miodowej 18. Zaczęło się od wprowadzenia sztandarów: obecnego SP nr 17 im. Tadeusza Kościuszki i poprzedniego, Gimnazjum nr 4 im. Obrońców Płocka 1920, pod którego egidą kończący szkołę uczniowie rozpoczynali naukę. Sztandar gimnazjum przekazano uczniom klas drugich, którzy w przyszłym roku wystąpią z nim po raz ostatni.
W kilku słowach skierowanych do młodzieży p. Dyrektor Anna Wiśniewska podkreśliła, że był to rok trudny ze względu na wprowadzaną reformę. Rok, podczas którego wszyscy włożyli w pracę dużo wysiłku, ale można powiedzieć, że wyszliśmy z tych działań obronną ręką. Trzecioklasiści wygrali walkę o rozwój osobowości, intelektu, pasji i uzdolnień, za co otrzymali upragnione świadectwa. Najlepszych dyrekcja, nauczyciele, opiekunowie organizacji szkolnych i grup charytatywnych obdarowali listami gratulacyjnymi, nagrodami i statuetkami.
Wyjątkowe trofeum trafiło do Martyny Kopczyńskiej z klasy 3e, która została najlepszą uczennicą z wynikiem 5.16.
Krótka część artystyczna nawiązała do wakacyjnych przyjemności, ale wzruszała także bukietami ciepłych słów, życzeń, piosenek chwytających za serce i wyciskających łzę z oka. Na koniec młodzież podążyła do dyrekcji i nauczycieli, aby symbolicznym kwiatkiem wyrazić wdzięczność w imieniu swoich klas.
Wicedyrektor p. Arnold Denst podziękował artystom i opiekunom za przygotowany program i osobiście przyłączył się do wyrażanych w wielu słowach życzeń.
A zatem „Szczęśliwej drogi już czas, mapę życia w sercu masz….”

Trzecioklasiści edukacji wczesnoszkolnej również żegnali się z pewnym etapem swej drogi szkolnej. Odbyli ostatnie spotkanie z wychowawcami, by po wakacjach rozpocząć naukę w klasach czwartych.
Po przywitaniu wszystkich gości, p. Dyrektor Anna Wiśniewska wraz z wychowawcami klas wręczyła nagrody uczniom, którzy mieli wzorowe zachowanie oraz osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce. Dyplomy otrzymały też dzieci, które nie opuściły ani jednego dnia w szkole i mają stuprocentową frekwencję. Zasłużone nagrody dostali zwycięzcy konkursów: "Mistrz Ortografii” i "Z matematyką za pan brat”.
Pani Dyrektor wraz z wicedyrektorami  p.Ewą Różańską oraz p. Arnoldem  Denstem wyróżniła także rodziców, którzy czynnie uczestniczyli w działaniach na rzecz klasy i szkoły. Zawsze służyli swoją radą i pomocą. W miłej, letniej atmosferze uczniowie klasy 3b wraz z chórem szkolnym „Muzyczne Iskierki” wierszami i piosenką wprowadzili wszystkich w wakacyjny nastrój. Poprzez swój występ przypomnieli też dzieciom i dorosłym, jak należy bezpiecznie spędzać czas wolny. Po przedstawieniu nadszedł czas na ostatnie spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych i w końcu na upragnione wakacje.
Życzymy wszystkim radosnego i bezpiecznego odpoczynku! Do zobaczenia we wrześniu!

obejrzyj galerię zdjęć

Badania dla dzieci z klas sportowych Drukuj

INFORMACJA DOTYCZĄCA BADAŃ LEKARSKICH DLA KLAS SPORTOWYCH

IV, V, VI, VII, VIII i gimnazjum

Badania można wykonać bezpłatnie w Poradni Medycyny Sportowej w Przychodni przy ul. Miodowej 2.
Należy zgłosić się do swojej poradni POZ po skierowanie do Poradni Medycyny Sportowej i zarejestrować się w przychodni.

Telefon do rejestracji: 24 364 53 02

Można również wykonać badania odpłatnie  bez skierowania z POZ w dniach 28 i 29.08.2018 od godzinie 16.30 w szkole, w gabinecie pielęgniarki medycyny szkolne. Badanie wykona lek. med. Marianna Rybicka pediatra i specjalista medycyny sportowej. Należy przynieść ze sobą wyniki badań morfologii krwi z OB, moczu oraz EKG bez opisu (badania są odpłatne, koszt 40,00 zł).

Badanie dzieci odbywa się tylko w obecności rodzica lub pełnoletniego opiekuna.

W razie pytań proszę dzwonić do Pani Iwony Rydzewskiej tel. 660 594 053

Godziny zakończenia roku szkolnego 2017/2018 Drukuj

Zakończenie roku szkolnego 2017/18 odbędzie się  22 czerwca 2018 r.

9.30klasy II gimnazjum - spotkania z wychowawcami w klasach
10.30
- klasy III gimnazjum - spotkanie na sali gimnastycznej

klasy III – godz. 9.00

(uroczyste zakończenie roku szkolnego na sali gimnastycznej, następnie spotkanie z wychowawcami w klasach)

klasa IIIa – sala 8
klasa IIIb – sala 15
klasa IIIc – sala 12

klasy I i II – godz. 10.00
(spotkanie z wychowawcami w klasach)

klasa Ia – sala 13
klasa Ib – sala 14
klasa IIa – sala 16
klasa IIb – sala 7

klasy IV-VII - godz. 10.00 (spotkanie z wychowawcami w klasach)

klasa IVa – stołówka
klasa IVb – sala 26
klasa IVc – sala 25
klasa Va – sala 29
klasa Vb – sala 34
klasa Vc – sala 33
klasa VIa – sala 24
klasa VIb – sala 28
klasa VIc – sala 30
klasa VIIa – sala 22
klasa VIIb – sala 27
klasa VIIc – sala 23

Kolejny międzyszkolny rajd ekologiczno-turystyczny już za nami… Drukuj

Kolejny międzyszkolny rajd ekologiczno-turystyczny już za nami20 czerwca 2018r. już po raz XVII Szkoła Podstawowa nr 17 w Płocku była organizatorem Międzyszkolnego Rajdu Ekologiczno – Turystycznego tym razem pod hasłem „Bez wody i czystego powietrza nie ma życia”.
W imprezie uczestniczyło siedem grup: uczniowie ze Szkół Podstawowych Nr 6, 11, 16, 18  dwie grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 17 – klasa 4a i 7a oraz Miejskie Przedszkole nr 14. Celem rajdu było wzbogacanie wiedzy o tematyce ekologicznej, poznanie miasta oraz popularyzacja turystyki pieszej. Rajd rozpoczynał się przy Orlen Arenie. Dalej drużyny wędrowały jarem Brzeźnicy, aż do Zalewu Sobótka, a następnie przez park przy ulicy Kazimierza Wielkiego  ulicami Dobrzyńską i M. C. Skłodowskiej wróciły do naszej placówki. Podczas wędrówki uczniowie odszukiwali punkty kontrolne, na których wykonywali różne zadania dotyczące wiedzy o wodzie tj. rozwiązywali krzyżówkę, testy, rebusy, układali puzzle, malowali plakaty,  mieli także do wykonania zadania sprawnościowe. Podczas podsumowania imprezy zostały wręczone nagrody. Każda grupa otrzymała dyplom i nagrodę książkową. Mamy nadzieję, że rajd się podobał i spotkamy się za rok.

obejrzyj galerię zdjęć

Sięgnij po książkę Drukuj

Sięgnij po książkęW dniu 18 czerwca 2018 r. odbyły się apele z okazji Dnia Książki dla uczniów klas I – III i klas IV – VII. Nosiły one tytuł  ”Sięgnij po książkę”. Na pierwszym z nich wręczono nagrody za Szkolny konkurs plastyczny „Stop przemocy”, „Mój koszyczek wielkanocny” - konkurs plastyczny dla kl. I—III, konkurs plastyczny dla kl. I – III „Pisanka wielkanocna”, "Jan Paweł II – przyjaciel dzieci” - konkurs plastyczny, rozstrzygnięto „Mistrza ortografii dla kl. II”, konkurs na najładniejszy zeszyt ucznia kl. I, na najładniejszy zeszyt lektur kl. II-III  oraz za Rambit dla klas I – II.
W klasach starszych rozdano nagrody za "Mistrza Ortografii kl. IV – V” i „Mistrza Ortografii kl. VI – VII”, „Matematycznego Asa kl. IV, V, VI, VII”, za konkurs czytelniczy ze znajomości książki „Akademii Pana Kleksa” dla klas IV – V, za konkurs plastyczny „Stop przemocy” dla klas IV -VII, konkurs plastyczny „Pisanka wielkanocna”, konkurs literacki „Mój koszyczek wielkanocny” dla klas IV -VII, konkurs z j. angielskiego „Check you English” dla klas IV – VII oraz zbiórkę baterii.
Część artystyczną przygotowały dzieci z klasy Vb wraz z panią Joanną Ciszewską. Za oprawę plastyczną odpowiedzialne były panie: Violetta Stępniak, Małgorzata Cieślak, Edyta Reńska.

obejrzyj galerię zdjęć

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018 Drukuj

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018Kampania ZTU 2018 prowadzona była pod hasłem: „Autoportret – zadziwiam siebie, gdy siebie poznaję! czyli o budowie poczucia własnej wartości”. W ramach realizacji kampanii na terenie SP 17 zostały przeprowadzone zajęcia dla uczniów klas 3 – 7 oraz wydarzenie sportowe – rozgrywki piłkarskie. Uczniowie klas 4 – 7 mieli okazję brać udział w zajęciach „Lubię siebie, bo jestem wyjątkowy” - ćwiczenia rozwijające u dziecka poczucie własnej wartości, kształtujące umiejętności funkcjonowania w grupie oraz więzi przyjaźni; „Jaki jestem – jaka jestem?” – ćwiczenia kształtujące postawy samoakceptacji, zaspokajające potrzeby ekspresji; „Poznaję siłę pozytywnego myślenia!” – ćwiczenia uczące rozróżniać stany emocjonalne, promujące pozytywne myślenie jako czynnik chroniących przed alkoholem i innymi używkami; „Pomagając innym, staję się lepszym!” – ćwiczenia rozwijające pozytywne cechy charakteru, zwracające uwagę na znaczenie empatii w życiu człowieka, uczące nawiązywania pozytywnych kontaktów z rówieśnikami. Uczniowie otrzymali także ulotki informacyjne dla swoich rodziców nt.:” „Jak budować poczucie własnej wartości u dziecka?” – czyli ja- rodzic zwracam uwagę na pozytywny wpływ budowania poczucia własnej wartości na rozwój emocjonalny mojego dziecka. Uczniowie biorący najaktywniejszy udział w zajęciach otrzymali Dyplomy.
Podczas wykonywania zadań oraz przeprowadzania zajęć szkolni opiekunowie kampanii – pani Marzena Kowalska, pani Marzena Stupecka, oraz pan Paweł Grabowski realizowali cele w postaci:
- wspierania budowy poczucia własnej wartości,
- nauki samooceny, doskonalenia umiejętności pozytywnego myślenia,
- wspierania pozytywnych wyborów życiowych dzieci i młodzieży,
- ograniczania podejmowania przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych,
- kształtowania u dzieci i młodzieży postaw sprzyjających ich rozwojowi indywidualnemu i społecznemu, takich jak: umiejętność budowania relacji z otoczeniem, poczucie własnej wartości, szacunek dla innych ludzi, ciekawość poznawcza, kreatywność, przedsiębiorczość, kultura osobista, gotowość do uczestnictwa w kulturze, podejmowania inicjatyw oraz pracy zespołowej,
- przygotowania uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym,
- kształtowania postaw prozdrowotnych.

obejrzyj galerię zdjęć

Zakończenie VI MDK Orlen Ligi Drukuj

Zakończenie VI MDK Orlen LigiW dniu 18.06.2018 na stadionie Wisły Płock odbyła się ostatnia runda i uroczyste zakończenie VI MDK Orlen Ligi piłki nożnej  klas VI i młodszych chłopców. W tegorocznej lidze startowało 16 drużyn z Płocka i z powiatu płockiego. W październiku rozegrano mecze grupowe, od listopada toczyły się mecze w grupie mistrzowskiej i w grupie B. Po awansie do grupy mistrzowskiej z I miejsca grano 3 rundy meczów każdy z każdym (runda zimowa,wiosenna i letnia).
Po wielu trudnych meczach drużyna naszej szkoły do ostatniej kolejki plasowała się na III miejscu w grupie mistrzowskiej. Niestety uraz naszego czołowego bramkarza wykluczający go z udziału w meczach spowodował ze ostatecznie zajęliśmy IV miejsce w MDK lidze.
Zaznaczyć należy, że drużyna SP 17 Płock jako jedna z nielicznych w grupie mistrzowskiej opierała się jedynie na uczniach trenujących w Płockiej Akademii Piłki Nożnej w naszej szkole! (z wyjątkiem bramkarza i jednego zawodnika). Pozostałe drużyny opierały się na zawodnikach trenujących dodatkowo w Wiśle Płock, Delcie Słupno, czy nawet Legii Warszawa.
Gratulacje! Opiekunem drużyny był p. Jacek Małkiewicz.

obejrzyj galerię zdjęć

Makulatura na Misje Drukuj

Makulatura na Misje Zakończył się kolejny etap zbiórki makulatury, dzięki której można zebrać fundusze na budowę studni głębinowych w Sudanie – Afryka.
W tym roku szkolnym do najhojniejszych makulaturowych ofiarodawców należą: Wiktoria Podolska z kl. 6c, Klaudia Perkowska z kl. 5c i Julia Wiśniewska z kl. 4b.
W zbiórkę włączyli się też: Daria Miaśkiewicz, Artur Wojciechowski, Gabriel Sędrowski, Jakub Domaszczyński, Oskar Ceglewski, Nikola Gaj, Julia Jaworska, Aleksandra Kucharska, Alicja Dąbrowska; oraz inni uczniowie, którzy nie podpisywali swoich paczek z makulaturą.
Wszystkim dzieciom i ich rodzicom, którzy przystąpili do tej szlachetnej akcji, serdecznie dziękuję.

s. Ancilla – koordynator szkolnej akcji Makulatura na Misje.

obejrzyj galerię zdjęć

29 Ogólnopolski Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych HECA 2018 Drukuj

29 Ogólnopolski Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych HECA 2018W dniach 14-16 czerwca odbywa się wielkie święto dla miłośników teatru i adeptów sztuki teatralnej – HECA 2018. Już po raz 29 spotkały się na scenie Spółdzielczego Domu Kultury teatry z całej Polski. Tym razem na płockiej hecnej scenie zaprezentowało się 13 grup teatralnych między innymi  z: Łodzi, Rybnika, Wałbrzycha.
15 czerwca klasy 3b oraz 3c wybrały się w podróż do świata teatru i wzięły udział w tej imprezie. Obejrzały dwa spektakle: "Absolutnie straszny olbrzym” – Teatru Dziecięcego Pinokio z Legnicy oraz sztukę pt. „Księga marzeń’’ wystawioną przez Teatr Pierrot ze Świdnicy.
Uczniowie wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i pozytywnych emocji.

obejrzyj galerię zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 13a,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sp17.plock@gmail.com

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska