Spotkanie z przedstawicielami KMP Drukuj

Spotkanie z przedstawicielami KMPW dniu 13.09.2017r. uczniowie klas I – III brali udział w spotkaniu z dzielnicowym KMP młodszym aspirantem Michałem Dydak i policjantką Ruchu Drogowego starszym sierżantem A. Jabłońską. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły.
Uczniowie zobaczyli jak wygląda i czym się wyróżnia mundur policjanta z ruchu drogowego oraz jakie są akcesoria niezbędne w jego pracy. Zapoznali się również z zasadami obowiązującymi pieszych oraz rowerzystów i kierowców:
- jak należy zachowywać się przed przejściem dla pieszych
- jakie jest podstawowe wyposażenie roweru
- jak ważne jest używanie odblasków
- jak należy zachowywać się w pojazdach osobowych oraz pojazdach komunikacji miejskiej
- jak ważne jest przestrzeganie znaków drogowych i sygnałów świetlnych dla bezpieczeństwa wszystkich.
Dzieciaki uważnie słuchały i poprawnie odpowiadały na zadawane pytania. Wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Policjanci pochwalili wszystkich za dyscyplinę.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 13a,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sp17.plock@gmail.com

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska