Warsztaty ekologiczne "Zanieczyszczenia powietrza" Drukuj

Warsztaty ekologiczne "Zanieczyszczenia powietrza"5 października uczniowie klasy Va wzięli udział w warsztatach ekologicznych, których tematem były źródła oraz skutki zanieczyszczeń powietrza. Zajęcia były realizowane przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku, a współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Uczestnicy warsztatów poznali przyczyny występowania zjawiska niskiej emisji, czyli stosowania węgla niskiej jakości oraz spalania odpadów w domowych piecach. Uczniom uświadomiono, że spalanie śmieci w warunkach domowych jest nielegalne, a trujące związki chemiczne pochodzące z niskiej emisji przenikają do organizmu powodując szereg dolegliwości i chorób. Dla poprawy stanu czystości środowiska należy także ograniczyć korzystanie z samochodów, których spaliny są groźne dla naszego zdrowia.
Największą atrakcją okazało się samodzielne ozdabianie toreb ekologicznych hasłami nawiązującymi do ochrony przyrody. Każdy uczestnik warsztatów mógł zabrać swoją torbę do domu.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 13a,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sp17.plock@gmail.com

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska