Warsztaty ekologiczne "Zanieczyszczenia powietrza" Drukuj

Warsztaty ekologiczne "Zanieczyszczenia powietrza"5 października uczniowie klasy Va wzięli udział w warsztatach ekologicznych, których tematem były źródła oraz skutki zanieczyszczeń powietrza. Zajęcia były realizowane przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku, a współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Uczestnicy warsztatów poznali przyczyny występowania zjawiska niskiej emisji, czyli stosowania węgla niskiej jakości oraz spalania odpadów w domowych piecach. Uczniom uświadomiono, że spalanie śmieci w warunkach domowych jest nielegalne, a trujące związki chemiczne pochodzące z niskiej emisji przenikają do organizmu powodując szereg dolegliwości i chorób. Dla poprawy stanu czystości środowiska należy także ograniczyć korzystanie z samochodów, których spaliny są groźne dla naszego zdrowia.
Największą atrakcją okazało się samodzielne ozdabianie toreb ekologicznych hasłami nawiązującymi do ochrony przyrody. Każdy uczestnik warsztatów mógł zabrać swoją torbę do domu.