Przywiąż psa do siebie, nie do budy Drukuj

Przywiąż psa do siebie, nie do budyPonieważ bardzo kochamy zwierzęta i ich los nie jest nam obojętny, przedstawiciele naszej szkoły postanowili wziąć udział w happeningu pod nazwą "Dzień z psem w Płocku”. Imprezie towarzyszyła wystawa prac związanych z konkursem plastycznym „Zerwijmy psy z łańcuchów” zorganizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku. Głównym założeniem organizatorów przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na problem psów  trzymanych nieraz przez całe życie na krótkim łańcuchu, do tego często bez wody i jedzenia. Żeby dotrzeć do świadomości przechodniów, zatrzymać ich na chwilę na krótką refleksję, organizatorzy akcji sami często przykuwają się do bud. Co roku w tym wydarzeniu bierze udział wiele znanych osób, miłośników zwierząt, a także instytucje, fundacje i placówki oświatowe. Uczestnicy spotkania mają zatem okazję przyjrzeć się pokazom psów policyjnych, psów ratowników, obejrzeć występy artystyczne, a także wzorem ubiegłej edycji wybrać najbardziej przyjaznego psa w naszym mieście, albo przynajmniej pochwalić się swoim podopiecznym.
Tego dnia atrakcji nie było końca, co widać na załączonych zdjęciach Uśmiech

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 13a,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sp17.plock@gmail.com

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska