Kwestowaliśmy po raz siedemnasty Drukuj

Kwestowaliśmy po raz siedemnastyJuż po raz siedemnasty włączyliśmy się do akcji „Ratujmy Płockie Powązki” organizowanej przez Stowarzyszenie „Starówka Płocka” i „Gazetę Wyborczą”. Tym razem zbieraliśmy pieniądze na renowację dwóch nagrobków: Mariana Zglinickiego (płockiego prawnika i działacza społecznego) i Piotra Pawłowskiego (fotografa i malarza). Kwestarzom z koła humanistyczno - dziennikarskiego pod opieką p. Agnieszki Żółtowskiej udało się uzbierać  310,76 zł. Cała suma zasiliła konto tegorocznej zbiórki, na którym jest już 43,5 tys. zł.
Z brzęczącą puszką udaliśmy się do redakcji „Gazety Wyborczej”. Tam czekali już na nas: pan Jerzy Skarżyński, prezes Stowarzyszenia "Starówka Płocka", któremu przekazaliśmy całą uzbieraną kwotę, oraz  dziennikarze „Gazety Wyborczej”. Tym razem dostaliśmy też zadanie specjalne – musieliśmy policzyć zawartość trzeciej puszki prezydenta Płocka. W tej było nieco ponad 653 zł. Łącznie pan Andrzej Nowakowski zebrał w tym roku  4 tys. 337 zł.
Aby dopełnić wszelkich formalności, na koniec spisaliśmy oficjalny protokół razem z panem prezesem Jerzym Skarżyńskim i zapakowaliśmy wszystkie pieniądze do tzw. bezpiecznych kopert, które będą przekazane do banku. Nasza wizyta była też okazją do zgłębienia tajników pracy dziennikarza. Dziękujemy za Waszą hojność!
Do zobaczenia za rok!

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 13a,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sp17.plock@gmail.com

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska