Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik Drukuj

Wycieczka do Centrum Nauki KopernikW dniu 7 kwietnia 2018 roku uczniowie uczestniczący w zajęciach koła matematycznego i koła przyrodniczego „Moja przygoda z eksperymentem przyrodniczym” realizowanych w ramach projektu unijnego pn.: „Podstawówka trampoliną do kariery – kształcenie kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy i podniesienie jakości nauczania w Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 17 w Płocku” wzięli udział w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Centrum to miejsce magiczne, w którym  muzyka idzie ramię w ramię z biologią, a matematyka z architekturą. Różnorodność eksponatów zgromadzonych w tym niesamowitym otoczeniu pozwoliła uczestnikom wycieczki dokonać licznych odkryć. Każdy mógł samodzielnie wybrać własną ścieżkę zwiedzania i zdecydować, jakie chce przeprowadzić doświadczenia i w jakiej kolejności. Uczestnicy odwiedzili również „Niebo Kopernika” - jedno z najnowocześniejszych planetariów multimedialnych na świecie, w którym uczestniczyli w seansie pt. „Halo Ziemia”.  Film zabrał oglądających w podróż śladami sond kosmicznych, niosących ziemski przekaz dla przyszłych pokoleń, a być może również innych mieszkańców Wszechświata.
Wizyta w
Centrum Nauki Kopernik pozostawi trwały ślad w pamięci uczestników i wiele niezapomnianych doznań.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska