Uczciliśmy pamięć ofiar Zbrodni Katyńskiej Drukuj

Uczciliśmy pamięć ofiar Zbrodni Katyńskiej13 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 78. rocznicę zbrodni katyńskiej. Wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta Płocka, Światowego Związku Żołnierzy AK - koło w Płocku, SP nr 3 i SP nr 18 złożyli kwiaty oraz zapalili znicze na Mogile Pamięci Płocczan zamordowanych decyzją NKWD w Katyniu. Młodzież z klasy 7b przygotowała wraz z chórem szkolnym „Muzyczne Iskierki” krótki występ artystyczny, podczas którego przybliżyła zebranym okoliczności tragicznych wydarzeń z 1940 roku. Odczytaliśmy Apel Pamięci, składając tym samym hołd obrońcom naszej Ojczyzny. To była niezwykle wzruszająca uroczystość.