Wycieczka do Sejmu RP Drukuj

Wycieczka do Sejmu RPW dniu 18 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy 6c uczestniczący w zajęciach koła społeczno-obywatelskiego „Młody obywatel” z konwersacją w języku angielskim realizowanych w ramach projektu unijnego pn.: „Podstawówka trampoliną do kariery – kształcenie kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy i podniesienie jakości nauczania w Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 17 w Płocku” wzięli udział w wycieczce do Sejmu RP w Warszawie.
Uczniowie oprowadzani przez panią przewodnik poznali zasady funkcjonowania polskiego parlamentu. Rozszerzyli w ten sposób swoją wiedzę o treści, które omawiane są także na zajęciach w/w koła. Zasiedli na galerii w sali obrad sejmu. Sala parlamentarna zrobiła na niech ogromne wrażenie: wyścielone zieloną tkaniną fotele dla posłów, Marszałka Sejmu, Prezydenta oraz flaga narodowa z godłem Polski. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć przy tablicy upamiętniającej wizytę Jana Pawła II w Sejmie oraz upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej. Niestety nie udało nam się spotkać znanego polityka, gdyż w tym dniu nie było obrad. Wizyta jednak była bardzo ciekawa i pouczająca, uczniowie poczuli bowiem powagę ciężaru władzy państwowej.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska