Rambit "Biało - czerwony" Drukuj

Rambit "Biało - czerwony"Obchody „Roku dla Niepodległej”  skłaniają nas do refleksji, jaką wartość dla Polaków stanowią symbole narodowe. Dzisiaj w wolnej ojczyźnie dumę Polaka manifestujemy flagą, godłem oraz hymnem w wielu różnych momentach życia społecznego. Nasza wspólna zabawa, w której uczestniczyli uczniowie z klas I – III odbyła się w biało – czerwonych kolorach. Rambit przeprowadzony został w dwóch grupach wiekowych: klasy I-II i klasy III. Każdą klasę reprezentowało 4 uczniów i rodzic w konkurencjach sportowych i 2 uczniów, którzy rozwiązywali zadania związane z symbolami narodowymi oraz historią Polski. Na widowni, na której zasiedli pozostali uczniowie z każdej klasy dominowała biel i czerwień czyli kolory, w które ubrani byli kibice. Bardzo głośno dopingowali oni swoje drużyny. To była wspaniała zabawa.

Na 3 i 5 godzinie lekcyjnej opiekunowie samorządu uczniowskiego zorganizowali rambit "biało - czerwoni" dla klas IV- VII. Składał się on z rozgrywek sportowych i quizu na temat wiedzy o naszym kraju. Zadaniem drużyn, oprócz konkurencji sportowych, było m. in. ułożyć na czas puzzle przedstawiające herb Polski z poprzednich lat, uzupełnić tekst naszego hymnu oraz odpowiedzieć na jedno z wylosowanych pytań. Rambit podzielony był na dwa poziomy klas: IV - V i VI - VII, które w tym dniu obowiązywał strój, bądź element biało - czerwony.
Pierwsze miejsce zajęły klasy 5b i 7c, zaraz za nimi uplasowały się klasy 5a i 6a, natomiast podium zamknęły - 5c i 7b. Serdecznie gratulujemy:)


Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 13a,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sp17.plock@gmail.com

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska