6c z wizytą w Manufakturze czekolady Drukuj

6c z wizytą w Manufakturze czekolady21 maja klasa 6c wraz z wychowawcą wybrała się do Manufaktury Czekolady przy ulicy Tumskiej w Płocku. Dzieci uczestniczyły w warsztatach "Chocolate story", gdzie poznali historię powstawania czekolady, zasmakowali czystego ziarna kakaowca oraz pili pyszną, gorącą czekoladę. Jednak główną atrakcją tego spotkania było projektowanie swojej własnej tabliczki czekolady, korzystając z takich składników jak na przykład: suszona truskawka, herbatniki, orzechy, ziarna słonecznika czy morele. Uczniowie mogli również zapoznać się z procesem temperowania czekolady, która nie ma nic wspólnego z temperowaniem, tylko z temperaturą, ponieważ czekolada w postaci ciekłej stykając się z zimną płytą granitową, wyrabiana w krótkim czasie, przyjmuje formę gęstej masy. Bardzo ciekawa i pouczająca wizyta zakończyła się własnoręcznym pakowaniem tabliczek przepysznej czekolady.