Zlot po Ziemi Mazowieckiej Drukuj

Zlot po Ziemi Mazowieckiej29 września 2018r., dość liczna, 25 osobowa grupa uczniów i troje opiekunów wybrało się na rajd 50 Zlot po Ziemi Mazowieckiej w 100-tną Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Trasa liczyła około 8 km i wiodła z Gór do Łącka. Pogoda wyjątkowo nam dopisała. Szliśmy lasem, podziwiając uroki przyrody. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji, m.in. ciepły posiłek turystyczny i ognisko, gdzie piekliśmy kiełbaski. Zwiedziliśmy Izbę Leśną Nadleśnictwa Łąck i wysłuchaliśmy prelekcji edukacyjnej przeprowadzonej przez pracownika nadleśnictwa o zwierzętach i drzewach naszych lasów. Mieliśmy czas na zabawy i gry na świeżym powietrzu. W rajdzie zajęliśmy I miejsce.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 13a,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sp17.plock@gmail.com

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska