Jak świętowaliśmy "Dzień spódnicy i krawata” Drukuj

Dzień spódnicy i krawata

30 października obchodzony jest Dzień Spódnicy. Społeczność naszej szkoły przyłączyła się do zaproponowanej przez Samorząd Uczniowski zabawy ubierając kolorowe spódnice i krawaty. Celem tej akcji było zachęcenie młodzieży, aby w tym dniu spodnie ustąpiły miejsca bardziej kobiecej części garderoby, natomiast bluzy dresowe, zostały zamienione na koszule przystrojone krawatem.
Chętnych do uczczenia tego święta było bardzo wiele, wśród świętujących nie zabrakło również odważnych chłopców, którzy zakładając spódnice, wykazali się ogromnym poczuciem humoru i dystansem do siebie.
Wszyscy uczniowie wyglądali bardzo elegancko, a inwencja twórcza młodzieży nie miała granic. Przeróżne krawaty i fasony spódnic królowały w szkole, dlatego też Samorząd Uczniowski postanowił nagrodzić klasy, które w całości wzięły udział w celebrowaniu tego niekonwencjonalnego święta i obdarował klasy 4c, 5b oraz 6c słodkimi niespodziankami.
Wśród nagrodzonych były również osoby indywidualne, które tego dnia wykazały się niezwykłą pomysłowością i oryginalnością.
W gronie laureatów znaleźli się: Krzysztof Czubak i Krystian Szcześniak z klasy III c oraz Mikołaj Korzeniewski z klasy III a.
Dodatkowo uczniowie mogli wziąć udział w quizie z pytaniami dotyczącymi spódnic i krawatów.
Nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę Puszcza oczko

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska