Rajd Niepodległości w 100-tną rocznicę Odzyskania Niepodległości Drukuj

Rajd Niepodległości w 100-tną rocznicę Odzyskania Niepodległości10 listopada 2018 r. członkowie szkolnego koła turystycznego SKKT "Kościuszkowcy" wzięli udział w XXVII Rajdzie Niepodległości "Szlakami Legionów Płockich". Uczestnicy w czasie wędrówki mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat historii regionu oraz oddawali hołd poległym mieszkańcom Płocka i okolic, którzy walczyli w obronie ojczyzny.
Uroczyste zakończenie odbyło się w auli LO im. Władysława Jagiełły w Płocku. Tu uczniowie również złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pamiątkowymi tablicami. Rajdowi towarzyszył „Konkurs Piosenki i Pieśni Legionowej”. Nasza drużyna zajęła I miejsce w rajdzie pieszym, zaś zespół wokalny, który prezentował naszą szkołę w przeglądzie piosenki wywalczył III miejsce prezentując pieśni „Bartoszu, Bartoszu” oraz „Jeszcze jeden Mazur dzisiaj”.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 13a,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sp17.plock@gmail.com

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska