Prawa Dziecka Drukuj

Prawa Dziecka20 listopada, w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, uczniowie klas 3 i 4 uczestniczyli w apelu, którego celem jest przypomnienie praw dziecka. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali prezentację przedstawiającą wybrane prawa oraz piosenkę o prawach dziecka. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z prawami dziecka a na niebieskich balonach zapisywali prawo, które jest dla nich najważniejsze. Uczniowie młodszych i starszych klas na godzinie do dyspozycji wychowawcy oraz zajęciach z edukacji społecznej rozmawiali z nauczycielami o prawach zapisanych w Konwencji o prawach dziecka, a także obejrzeli film dotyczący tych praw. Tego dnia również, cała społeczność szkolna ubrana była na niebiesko w celu przyłączenia się do akcji UNICEF pod nazwą #goblue mającą za zadania zwrócenie uwagi na prawa dziecka.