Mikołajki na wesoło Drukuj

Tradycyjnie 6 grudnia odbyły się przygotowane przez Samorząd Uczniowski "Mikołajki na wesoło". W rambicie dotyczącym zwyczajów świątecznych uczestniczyły klasy IV-VII oraz rodzice i nauczyciele. Natomiast klasy VIII i gimnazjalne zmagały się w turniejadzie świątecznej oraz sportowej, przygotowanej przez nauczycieli wychowania fizycznego. Drużyny miały za zadanie wykazać się znajomością zwyczajów bożonarodzeniowych, napisać życzenia świąteczne, zapakować prezent, odgadnąć co kryje obrazek, ułożyć puzzle związane z bożonarodzeniowymi symbolami, a także rozpoznać kolędę po zagraniu jak najmniejszej ilości nut. Pewną nowinką był test wiedzy dotyczący tradycji związanych ze świętami przy użyciu nowoczesnego sprzętu do zbierania odpowiedzi. Niektóre konkurencje były punktowane w zależności od szybkości wykonania zadania, a o niektórych decydował los czyli "koło fortuny", którym kręcili uczniowie. Wspólna zabawa była okazją do integracji środowiska szkolnego i lokalnego. Upominki dla drużyn ufundowała Rada Mieszkańców Osiedla Miodowa.  
Wielu uczniów i nauczycieli w tym dniu założyło "mikołajowe" czapki, zrobiło się więc bardzo świątecznie.


Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 13a,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sp17.plock@gmail.com

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska