Pląs w Warszawie Drukuj

Pląs w WarszawieDnia 2 marca 2019 roku szkolny zespół taneczny Pląs, wzorem ubiegłego roku, brał udział w Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej Asteriada w Warszawie. Impreza powstała z myślą o popularyzacji działań artystycznych dzieci i młodzieży. Jej celem jest propagowanie tańca i konfrontacja dorobku artystycznego grup prezentujących poszczególne placówki oraz wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy artystycznej z dziećmi i młodzieżą. Kryteria oceniania przez komisję to: technika wykonania, charakter tańca, opracowanie choreograficzne, kompozycja sceniczna dostosowana do wieku wykonawców, zgodność ruchu, muzyki, dobór kostiumów i repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. Zespół Pląs wystąpił po raz pierwszy z nowym układem tanecznym pt."Ćwiczyć każdy może, czyli gimnastyka poranna". Dziewczęta włożyły w taniec moc energii i zaangażowania. Z uwagi na dużą ilość zgłoszeń przesłuchania taneczne odbywały się również w niedzielę. W związku z tym, nie znamy jeszcze wyników. Na werdykt jury trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Laureaci zostaną bowiem zaproszeni telefonicznie na Festiwal Finałowy, który odbędzie się dopiero 2 kwietnia. A więc musimy uzbroić się w cierpliwość.