Dzień Otwarty w Siedemnastce Drukuj

Dzień Otwarty w SiedemnastceW sobotę, 16 marca, gościliśmy w naszej szkole przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami. Spotkanie rozpoczęło się występem chóru „Muzyczne Iskierki” w piosence „Pluszowe niedźwiadki”. Po rozśpiewanym wstępie przyszedł czas na uroczyste powitanie przybyłych gości przez Panią Dyrektor Annę Wiśniewską. Kolejną atrakcją tego dnia było przedstawienie pt. „Pręcik” w wykonaniu aktorów z grupy teatralnej „Zgrywusy”. Po obejrzeniu sztuki Pani Dyrektor zaprosiła rodziców do specjalnie przygotowanej na tę okoliczność kolorowej, radosnej, sprzyjającej uczeniu się sali lekcyjnej przeznaczonej dla uczniów klas I-III, gdzie przy kawie i ciastku zostali zapoznani z ofertą naszej szkoły. W tym czasie dzieci pod opieką nauczycieli oraz starszych kolegów wspólnie bawiły się i brały udział w zabawach integracyjnych na sali gimnastycznej. Nie zabrakło również drobnych upominków w postaci tarcz szkolnych oraz słodkiego poczęstunku dla naszych małych gości. Na zakończenie części oficjalnej spotkania zostały wręczone nagrody za konkurs plastyczny pt. „Moja wymarzona szkoła” zorganizowany przez Siedemnastkę dla dzieci z przedszkoli. Nagrodzone prace można było obejrzeć na okolicznościowej wystawie, która cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców i dzieci oglądających szkołę i sale lekcyjne. Wcześniej jednak w nowym układzie tanecznym pt. „Ćwiczyć każdy może, czyli gimnastyka poranna” zaprezentował się nasz zespół taneczny „Pląs”.
Tegoroczny Dzień Otwarty w Siedemnastce miał wyjątkowy charakter. Pokazaliśmy nowy budynek, w którym będziemy uczyć się już od września. Bardzo dziękujemy naszym gościom i zapraszamy dzieci do SP nr 17!