Spektakl o uroczej oszustce Drukuj

Spektakl o uroczej oszustce„Chce­cie baj­ki? Oto baj­ka:
Była so­bie Pchła Szachrajka.”

Jan Brzechwa

Śliczna, drobna, elegancka. W sukieneczce, pąsowych rękawiczkach, z nieodłączną parasolką. To wszystkim dzieciom i dorosłym znana Pchła Szachrajka z bajki Jana Brzechwy.
Przygody, które przekraczają ludzką wyobraźnię zobaczyli uczniowie klas IV c i V b 26 marca w naszym Płockim Teatrze Dramatycznym. Zachwyciły ich psoty sprytnej pchełki w wykonaniu p. Sylwii Krawiec, oczarowali clowni, żonglerzy i mistrz magii w bardzo kolorowych strojach. A gdy na widownię poleciały krople wody lub ogromne piłki – globusy, zabawa była wspaniała.
To już kolejne przedstawienie, które uczniowie obejrzeli z prawdziwą przyjemnością. Tym razem w przeddzień Międzynarodowego Dnia Teatru.
Mimo chłodu i przenikliwego wiatru klasa IV c powędrowała jeszcze na Rynek Starego Miasta, by z wieży Ratusza usłyszeć Hejnał Płocki i poznać historię średniowiecznego Płocka przy pomniku władcy – króla Bolesława Krzywoustego, który w Płocku się urodził.