Wieczór Jasia i Małgosi Drukuj

Wieczór Jasia i Małgosi14 maja o godz. 17.00 w sali nr 8 rodzice i uczniowie klas IV zgromadzili się dość licznie na „Wieczorze Jasia i Małgosi” czyli spotkaniu kończącym Program Domowych Detektywów.
Przez kilka kolejnych tygodni dzieci wraz z opiekunami tworzyły Domowe Drużyny, które rozwiązywały zadania z czterech kolorowych zeszytów.
Wspólne wykonywanie zadań w rodzinie pozwoliło na zdobycie niezbędnych informacji dotyczących alkoholu i jego zgubnego wpływu na człowieka, ale także sprzyjało lepszemu porozumiewaniu się rodziców i dzieci podczas wspólnie spędzanego czasu.
W czasie grupowych zajęć w szkole uczniowie byli wprowadzani w tematykę kolejnych historyjek komiksowych, ale też podejmowali różne, zarówno poważne, jak i wesołe działania modelujące pożądane postawy i zachowania związane z alkoholem.
Na początku spotkania wszyscy obejrzeli  krótką  prezentację multimedialną   pt. „Niebezpieczne substancje”.
Potem dzieci prezentowały przygotowane przez siebie projekty:
-  sprawdzały, czy rodzice znają budowę organizmu człowieka i czy mają świadomość,  jak alkohol wpływa na zaburzenie jego funkcjonowania;
- przeprowadziły zgaduj - zgadulę o znajomości zawartości czystego alkoholu w różnych napojach pt. „To tylko piwo”;
- zaangażowały rodziców do pracy w grupach, konstruując wraz z nimi doskonałą reklamę orzeźwiającego napoju bezalkoholowego;
- zaprezentowały prace plastyczne na temat walki z alkoholizmem.

Na zakończenie spotkania, przy słodkim poczęstunku dzieci otrzymały dyplomy za aktywny udział w projekcie.