1b na wycieczce Drukuj

1b na wycieczce15 maja klasa 1b pojechała na wycieczkę do Torunia. Program wycieczki obejmował wizytę w FABRYCE PIERNIKA, gdzie dzieci miały warsztaty twórcze połączone z pieczeniem pierników. Każdy uczestnik warsztatów samodzielnie gniótł ciasto z masy piernikowej oraz odciskał je w dowolnie wybranej przez siebie formie.
Następnie dzieci udały się do PLANETARIUM na projekcję filmu o planetach krążących wokół Słońca. Edukacyjna opowieść o otaczającym nas wszechświecie wpłynęła na wyobraźnię uczniów i rozbudziła ich ciekawość.
Kolejnym punktem wizyty w mieście Mikołaja Kopernika był DOM LEGEND, gdzie animatorzy inscenizowali scenki z życia średniowiecznego Torunia, angażując uczniów do poszczególnych części pokazu.
Na zakończenie klasa odwiedziła bunkier poniemiecki położony nad Bulwarami Wiślanymi, w którym odbyła się żywa lekcja historii polegająca na odtworzeniu ataku bombowego na miasto. Gasło światło, ulatniał się dym, dowódca wydawał komendy, wyły syreny, słychać było uderzenia bomb i pocisków. Wrażenie było niesamowite.
Z pamiątkami, piernikami oraz uśmiechem na twarzy klasa wróciła do Płocka.