Warsztaty graficzne – linoryt Drukuj

Warsztaty graficzne – linoryt18 listopada uczniowie koła plastycznego uczestniczyli w warsztatach linorytu barwnego. Była to wspaniała okazja do eksperymentu twórczego pod okiem doświadczonego instruktora Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki - pani Anny Liśkiewicz. Po krótkim wprowadzeniu do tematu grafiki oraz zapoznaniu z poprawnym użyciem narzędzi, nastąpił długo wyczekiwany przez wszystkich pokaz. Pani Ania objaśniała krok po kroku tę interesującą, a jednocześnie trudną technikę graficzną. Uczniowie samodzielnie przygotowywali oraz przenosili rysunek/projekt na matryce. Wykonując grafikę, eksperymentowali z kreską i różnymi rodzajami cięć. Pracując nad linorytem, nigdy nie możemy być pewni efektu końcowego. Zależy on bowiem od zachowania faktur, barw i narzędzi, ale przede wszystkim – naszej wyobraźni i kreatywności. Mimo, iż ta technika nie należy do najłatwiejszych, wszyscy poradzili sobie bez problemu. Efekt końcowy prac, można podziwiać na zdjęciach.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska