Turniej szachowy Drukuj

Turniej szachowy19 listopada 2019 roku w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbył się turniej szachowy dla uczniów klas II, III i IV, który pozwolił uczestnikom sprawdzić swoje umiejętności oraz doświadczyć ciekawych przeżyć. Celem turnieju była popularyzacja gry w szachy oraz integracja szkół, uczniów, nauczycieli i środowisk szkolnych zaangażowanych w projekt Szachy w mazowieckiej szkole. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy II b – dwóch chłopców i jedna dziewczynka oraz uczniowie z klasy III a – dwóch chłopców i dwie dziewczynki. Turniej odbył się systemem szwajcarskim, 15 minut na uczestnika, 7 rund. Nasi uczniowie grali bardzo dobrze, godnie reprezentowali szkołę. Julia Skierska z klasy II b  zajęła III miejsce w swojej grupie wiekowej i uzyskała awans do finału, który odbędzie się 9 grudnia w Warszawie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy pamiątkowe.


Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska