Szkolne Andrzejki Drukuj

Szkolne AndrzejkiW dniu 29 listopada 2019r. w naszej szkole obchodziliśmy Andrzejki. Jest to impreza, która co roku cieszy się w naszej szkole dużą popularnością zarówno wśród tych najmłodszych jak i tych nieco starszych. Klasa VIb wraz z wychowawcą p. Dorotą Sarniak i nauczycielem wspomagającym p. Joanną Kowalską zorganizowała wróżby i zabawy andrzejkowe. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Dzieci ze wszystkich klas miały możliwość uczestnictwa. Głównym celem zajęć było przybliżenie tradycji ludowych oraz integracja młodzieży.

W dniu 27 listopada studentki Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku odbywające praktykę w klasie 3 b zorganizowały zabawy i wróżby andrzejkowe dla dzieci z tej klasy. Celem zajęć było poznanie tradycji ludowych, integracja dzieci, uczestniczenie we wspólnych zabawach, tworzenie miłej i radosnej atmosfery, stwarzanie warunków do różnorodnej aktywności, motywowanie dzieci do nawiązywania bliższych kontaktów z innymi uczestnikami zabawy. Dzieci miały możliwość uczestniczyć w wyścigu butów, przelewaniu wosku przez dziurkę od klucza oraz innych wspólnych zabawach. To był miły dzień.