Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2022 Drukuj

W poniedziałek 21 listopada Rada Samorządu Uczniowskiego przeprowadziła apel dla klas 4-8 dotyczący Praw Dziecka. Przewodnicząca SU Julia Majewska oraz zastępca przewodniczącej Alicja Stachula przypomniały najważniejsze informacje dotyczące Konwencji o Prawach Dziecka. W tym dniu cała społeczność szkolna przyszła ubrana w kolorze niebieskim. Uczniowie przygotowali również niebieskie flagi, które wykorzystaliśmy do pochodu, w ramach którego jednoczyliśmy się ze wszystkimi dziećmi, których prawa są łamane. Klasa 5a przygotowała mural, na którym odznaczyła swoje dłonie w ramach wsparcia dla równości i przestrzegania praw dziecka. Uczniowie klas 8 w ramach lekcji WOSu przygotowali plakaty dotyczące praw dziecka i praw człowieka. Wychowawcy klas przeprowadzili lekcje dotyczące praw dziecka z wykorzystaniem scenariuszy lekcji i materiałów udostępnionych przez UNICEF. Klasy młodsze przystroiły sale girlandami oraz niebieskimi sercami. Na korytarzu szkolnym została zawieszona gazetka przypominająca wybrane prawa dziecka, również nauczyciele świetlicy przygotowali gazetkę dla najmłodszych ilustrującą wybrane prawa dziecka.

#unicefpoland

#WorldChildrensDay

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska