Biblioteka szkolna Drukuj

Zapraszamy do biblioteki w godzinach:

8.00-15.00

8.00-16.00

8.00-14.20

8.00-14.20

8.00-14.30

Harmonogram lektur:

LEKTURY Kl. 4
LEKTURY Kl. 5
LEKTURY Kl. 6
LEKTURY Kl. 7
LEKTURY Kl. 8

Nauczyciele bibliotekarze to:

• p. Małgorzata Cieślak
  • p. Elżbieta Małecka
  • p. Joanna Ciszewska

Nasza biblioteka znajduje się na parterze w sali nr 4. W bibliotece jest wolny dostęp do półek.

Księgozbiór nie jest duży, ale bardzo przydatny dla ucznia i nauczycieli. Bibliotekarze wspomagają realizację procesu nauczania i wychowania. Udzielają pomocy w zdobywaniu umiejętności poszukiwania, porządkowania i wykorzystania informacji z różnych źródeł. Staramy się rozwijać kulturę informacyjną uczniów, udzielać szybkiej i pełnej informacji.

W naszej bibliotece:

• możesz czuć się swobodnie i bezpiecznie
  • jesteś zawsze mile widziany
  • znajdziesz informacje na interesujące Cię tematy
  • możesz mówić i wyrażać zdanie na każdy temat

Główne zadania biblioteki:

• gromadzenie i opracowanie księgozbioru
  • udostępnianie zbiorów
  • działalność informacyjna
  • prowadzenie lekcji z zakresu edukacji czytelniczej i medialnej
  • upowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów
  • organizowanie konkursów i wystaw
  • współpraca ze środowiskiem szkolnym i pozaszkolnym.

Z życia biblioteki szkolnej rok szkolny 2022/2023 Drukuj

Uśmiech KONKURS PLASTYCZNY

W październiku uczniowie klas II wzięli udział w konkursie plastycznym „Mój ulubiony bohater literacki”. Konkurs cieszył się dość dużym zainteresowaniem. Spośród wielu ciekawych prac Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

I  miejsce  –  Julia Rybska z kl. II b

II  miejsce  –  Kornelia Perkowska z kl. II b

III  miejsce  –  Jakub Włódarski z kl. II a i Marcin Kaczmarek z kl. II b

Gratulujemy!!!

Uśmiech "BUDOWA KSIĄŻKI"

W październiku uczniowie klas III uczestniczyli również w zajęciach bibliotecznych na temat budowy książki, w czasie których zapoznali się z poszczególnymi elementami, z których zbudowana jest  książka i określili ich funkcje. Dowiedzieli się także o różnicach jakie mogą występować  w budowie książek. Trzecioklasiści przypomnieli sobie również  jak należy dbać o wypożyczone książki, aby inni czytelnicy mogli korzystać z nich jak najdłużej.

Uśmiech PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW

19 października 2022 r. mali kandydaci na czytelników z klasy Ia i I b odwiedzili po raz pierwszy bibliotekę szkolną. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się „O co prosi książka”,  zostały zapoznane z procedurami wypożyczania książek i korzystania z biblioteki szkolnej. Następnie złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki. Istotnym momentem było pierwsze wypożyczenie książek, a miłą niespodzianką otrzymanie Wyprawki Czytelniczej z Instytutu Książki. W Wyprawce pierwszoklasiści znaleźli książkę „Pierwsze abecadło”, a także broszurę pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym  jak wspierać dziecko w nauce czytania oraz zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci. Dodatkowo pierwszoklasiści otrzymali Kreatywny alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Młodych czytelników zachęcamy do wypożyczania i życzymy wielu przyjemnych chwil w towarzystwie książek.

Uśmiech MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W październiku jak co roku będziemy obchodzić w naszej szkole Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - święto ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. – cały październik. W obecnym roku szkolnym w ramach obchodów bibliotecznego święta:

- uczniowie klas I zostaną przyjęci do Braci Czytelniczej,

- dzieci z klas II wezmą  udział w konkursie plastycznym „Mój ulubiony bohater literacki”,

- uczniowie z klas III będą uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych „Budowa książki”.

Uśmiech Wrzesień to czas wzmożonej pracy w bibliotece szkolnej. Przygotowano do wypożyczenia i wypożyczono uczniom i nauczycielom 3292 egz. podręczników.

Przypominamy o obowiązku obłożenia i podpisania (najlepiej ołówkiem) wypożyczonych podręczników.