„W wesołym świecie Mikołajka" Drukuj

W wesołym świecie MikołajkaW ramach projektu czytelniczego „Kto dużo czyta, innych nie pyta" klasa Va realizowała projekt klasowy „W wesołym świecie Mikołajka". Uczniowie rozpoczęli swoją podróż po uliczkach Francji od obejrzenia spektaklu przygotowanego przez Narodowy Teatr Edukacji pt. „Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu". W listopadzie wychowankowie wzięli udział w lekcji bibliotecznej, podczas której poznali życie i twórczość dwóch niezwykłych postaci R. Goscinn'ego i J.- J. Sempego. Na podstawie zdobytej wiedzy przygotowali gazetkę ścienną, aby promować czytelnictwo wśród rówieśników. Na przełomie listopada i grudnia na lekcjach języka polskiego uczniowie szczegółowo omówili lekturę, wykorzystując aktywne metody pracy. Ukoronowaniem wszystkich działań był konkurs na najciekawiej opowiedzianą historię niepokornego, żądnego przygód, Mikołajka i jego szkolnych kolegów oraz przygotowanie plakatów zachęcających do zapoznania  się z bohaterami tej niezwykłej książki.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 13a,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sp17.plock@gmail.com

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska