"Warszawa w legendach polskich" Drukuj

Warszawa w legendach polskichKlasa 6c poznawała historię naszej stolicy poprzez analizę "Legend warszawskich" Artura Oppmana. Realizację projektu uczniowie rozpoczęli od wizyty w bibliotece szkolnej, gdzie wyszukiwali informacje ne temat autora książki. Następnie na lekcjach języka polskiego omawiali poszczególne utwory. Na zajęciach z wychowawcą wyszukiwali na planie miasta Warszawy ulice wymienione w legendach, tworzyli plan wycieczki po naszej stolicy szlakiem poznanych legend. Przygotowywali też zagadki, rebusy i pytania w formie testu dla siebie nawzajem. Na koniec w ramach podsumowania rozegrano klasowy quiz "Czy znasz legendy warszawskie?" Klasa została podzielona na 3 grupy, które odpowiadały na wylosowane pytania, przygotowane wcześniej przez wszystkich uczniów.