Z życia biblioteki rok szkolny 2014/2015 Drukuj

Uśmiech   Dnia 13.05 2015 r. odbył się w bibliotece szkolnej konkurs czytelniczy „Podróż do krainy Narnii”. Wzięło w nim udział 16 osób z klas IV. Jury w składzie: pani Joanna Ciszewska i pani Joanna Kowalska przyznały: I miejsce Kamilowi Dółkowskiemu z kl. IV b, II miejsce Kacprowi Gierzyńskiemu z kl. IV a, III  miejsce Anicie Skubik z kl. IV b. Wyróżniono Bartosza Cekusa z kl. IV c i  Mateusza Maślankę z kl. IV a. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

Uśmiech W dniu 14 kwietnia 2015 roku w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem”. Wzięło w nich udział 20 osób. Jury w składzie: p. Joanna Ciszewska, p. Martyna Kochańska, p. Marzena Stupecka, p. Agnieszka Żółtowska i p. Joanna Kowalska przyznało:

kl. I – III

I miejsce Filipowi Rybarczykowi z kl. I c

II miejsce Klaudii Perkowskiej z kl. II a

III miejsce Fabianowi Kondrackiemu z kl. I c

Wyróżnienie Natalii Kicińskiej z kl. I b

kl. IV – VI

I miejsce Mai Ferszt z kl. V b

II miejsce Martynie Szymborskiej z kl. V b

III miejsce Beacie Krupie z kl. VI c

Wyróżnienia: Filipowi Lodzińskiemu z kl. IV a, Justynie Witkowskiej z kl. V b.

Naszą szkołę w konkursie, który odbędzie się Młodzieżowym Domu Kultury im. Króla Maciusia, będą reprezentowali Filip Rybarczyk z kl. I c i Maja Ferszt z kl. V b. Gratulujemy.

Uśmiech    W październiku obchodzony był Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach zorganizowanych przez bibliotekę szkolną:

♦ klasy I „Mój przyjaciel Kubuś Puchatek”. Jury przyznało:

I miejsce Mai Dynaburskiej z kl. I c

II miejsce Julii Wójtewicz z kl. I c

III miejsce Jakubowi Zawadzkiemu z kl. I b

wyróżnienia: Nikoli Dobrowolskiej z kl. I a, Zuzannie Sobczak z kl. I a,  Kacprowi Kisielew z kl. I b

♦ klasy II i III "Ilustracja do mojej ulubionej książki”. Jury przyznało:

I miejsce Wiktorii Opalczewskiej z kl. III a

II miejsce Julii Antczak z kl. III a

wyróżnienia: Martynie Dłużniewskiej z kl. III a, Katarzynie Zatorskiej z kl. III b

Uśmiech Pod koniec września odbyły się lekcje  dla klas I. Uczniowie zostali zapoznani ze zbiorami naszejbiblioteki. Złożyły uroczyste ślubowanie i zostały przyjęte do Braci Czytelniczej.