Z życia biblioteki rok szkolny 2013/2014 Drukuj

Uśmiech W dniu 9 czerwca 2014r. został rozstrzygnięty konkurs dla uczniów klas II – III na najładniejszy zeszyt lektur. Komisja w składzie: p. Małgorzata Cieślak, p. Joanna Ciszewska i p. Agnieszka Czołnowska przyznała:

I miejsce Kamilowi Dółkowskiemu z kl. III a,

II miejsce Agacie Majchrzak z kl. III a

III miejsce Sandrze Osińskiej z kl. III a

Wyróżnienia: Adriannie Jabłońskiej z kl. II a, Cyprianowi Cieszkowskiemu z kl. II b.

Uśmiech  Dobiegła końca zbiórka makulatury w ramach konkursu ekologicznego ,,Złote serce” zorganizowanego przez Fundację ,,Portal Fm-Pomagamy Dzieciom” i Gimnazjum nr 4 w Płocku.
Nasza szkoła zebrała 682 kg makulatury, za otrzymaliśmy wyróżnienie.
Uczniowie, którzy dostarczyli do biblioteki najwięcej makulatury: 

Weronika Kwasiborska z kl. I b – 81,5 kg 

Wiktoria Podolska z kl. II a – 66 kg 

Maria Korent z kl. I b – 48 kg

Koordynatorkami zbiórki makulatury w szkole były p. Małgorzata Cieślak i p. Joanna Ciszewska, które dziękują wszystkim zaangażowanym w konkurs osobom.

 Uśmiech   W dniach 3-6 czerwca 2014 r. szkoła włączyła się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.  Nauczyciele, pracownicy  szkoły i zaproszeni goście: p. Krystyna Olędrzyńska - Prezes  Płockiego Stowarzyszenia Twórców Kultury, p. Joanna Szmul - przedstawiciel Rady Rodziców,  p. Małgorzata Wierzbicka - bibliotekarka z Biblioteki Pedagogicznej, p. Lena Gorzelak - bibliotekarka z Filii nr 13 Książnicy Płockiej, studentki PWSZ w Płocku, w czasie lekcji czytali wybrane fragmenty książek. Koordynatorami akcji w szkole były  panie Małgorzata Cieślak i Joanna Ciszewska.

Uśmiech    Dnia 15 kwietnia 2014 roku odbyły się w bibliotece szkolnej  spotkania autorskie z panią Anną Kühn - Cichocką poetką, pisarką i malarką, członkiem Związku Literatów Polskich. Wzięły w nich udział  klasy:  I a i II b  oraz IV c i VI b oraz członkowie kółka humanistyczno - dziennikarskiego.  Pani Anna zaprezentowała fragmenty swoich książek, opowiedziała dzieciom o tajnikach ich  powstawania. Autorka „Niebieskiego królika”  pokazała uczniom namalowane przez siebie obrazy. Dzieci zadawały pisarce pytania dotyczące jej twórczości literackiej i malarskiej, a także ulubionych autorów polskich i zagranicznych. Uczniowie kółka humanistyczno - dziennikarskiego pochwalili się wydawaną gazetką szkolną, która zainteresowała poetkę. Na koniec spotkań autorka podpisywała dzieciom książki.

 Oba przebiegły w miłej i serdecznej atmosferze.

Uśmiech   W dniu 9.04.2014r. uczniowie klasy VI a pod opieką p. Małgorzaty Cieślak i p. Anny Miodek wzięli udział w lekcji bibliotecznej w Bibliotece im. Zielińskich Towarzystwa Naukowego Płockiego, podczas której zapoznali się z historią placówki oraz zasadami korzystania z księgozbioru. Obejrzeli również najcenniejsze rękopisy i stare druki z kolekcji zbiorów specjalnych.

Uśmiech   3.04.2014r. gościła w bibliotece szkolnej grupa dzieci z Przedszkola nr 3. W czasie zajęć prowadzonych przez p. Małgorzatę Cieślak dzieci wykonały koszyk z pisankami, który mogą podziwiać wszyscy odwiedzający bibliotekę.

Uśmiech   W dniu 7.04.2014r. uczniowie: Klaudia Perkowska z kl. I a, Judyta Welenc z kl. I a, Daniel Cieszkowski z kl. III a wzięli udział w XII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Zespół Szkół Nr 2 w Płocku. Klaudia Perkowska zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!

Uśmiech   24.03.2014r. zorganizowany został  przez panie: Małgorzatę Brzeską i Małgorzatę Cieślak w bibliotece szkolnej konkurs recytatorski „Moje marzenia”. Wzięło w nim udział 27 uczniów z klas 1-3. Komisja w składzie: Joanna Ciszewska, Małgorzata Cieślak, Violetta Stępniak przyznała:

I miejsce – Klaudia Perkowska kl. I a

II miejsce – Daniel Cieszkowski kl. III a

III miejsce – Judyta Welenc kl. I a

Wyróżnienia: Maria Korent kl. I b

                  Adrianna Jabłońska kl. II a

                  Andżelika Wyczałkowska kl. II b

 Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

Uśmiech   Na apelach wychowawczych (12 i 13 lutego 2014r.) podsumowujących osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze społeczności uczniów klas I – III i IV – VI w I półroczu roku szkolnego 2013/2014 wręczono nagrody za zdobyte miejsca w konkursie literackim „Cała prawda o czytaniu” oraz puchary za osiągnięte wyniki w czytelnictwie klasom IIb i VIb.

 

Uśmiech  12. 02. 2014 r. rozstrzygnięta została XIII Edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Bohaterowie naszych lektur"  zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 3 w Płocku. Magdalena Dzięgielewska z klasy 3a zdobyła II miejsce. Wyróżnienie otrzymała Patrycja Sobótka z klasy 2a. Gratulujemy.

 

 

Uśmiech  W październiku obchodzony był Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W ramach obchodów tego święta klasy I zapoznały się z biblioteką szkolną i zostały przyjęte do Braci Czytelniczej.

   Zorganizowany został plebiscyt na najciekawszą książkę. Każdy uczeń mógł zagłosować na swoją ulubioną pozycję. Okazało się, że największą popularnością cieszą się następujące tytuły:

  • „Lew, Czarownica i stara szafa” – S.C. Lewis
  • seria książek  F. Simon o Koszmarnym Karolku
  • seria książek J. Rowling o Harrym Potterze
  • „Tomek w krainie kangurów” A. Szklarskiego

   Wśród głosujących została wylosowana osoba, która otrzyma nagrodę. Jest nią Weronika Falkowska z klasy VI b.

   Uczniowie wzięli udział w konkursach zorganizowanych przez bibliotekę szkolną:

  • klasy I „Laurka dla szkolnej biblioteki”. Jury przyznało:

I miejsce Karolowi Kolasa z kl. I a

II miejsce Klaudii Perkowskiej z kl. I a

III miejsce Julii Sztuczka z kl. I c i Darii Miaśkiewicz z kl. I c

  • klasy II i III „Moja ulubiona postać literacka”. Jury przyznało:

I miejsce Igorowi Rzechółko z kl. II a

II miejsce Sandrze Dębskiej z kl. II a

III miejsce Katarzynie Zatorskiej z kl. II b

wyróżnienie : Gabrielowi Zadrożnemu z kl. III c

  • klasy IV-VI „Cała prawda o czytaniu” – konkurs literacki na napisanie wiersza o książce, bibliotece, czytaniu. Jury przyznało:

I miejsce Mai Ferszt z kl. IV b

II miejsce Laurze Wiśniewskiej z kl. IV b

III miejsce Weronice Górnickiej z kl. V a i Julianowi Rudzińskiemu z kl. V c

Wyróżnienia: Kubie Luśtyk z kl. V c i Darii Jankowskiej z kl. VI b

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 13a,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sp17.plock@gmail.com

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska