Zrealizowane akcje Drukuj

Uśmiech    WAKACYJNE WARSZTATY TANECZNE

W SIERPNIU 2014 ROKU ZAPROSILIŚMY

WSZYSTKICH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

 ORAZ MIESZKAŃCÓW OSIEDLA „DOBRZYŃSKA”

 DO UDZIAŁU W KOLEJNEJ EDYCJI

WAKACYJNYCH WARSZTATÓW TANECZNYCH

 Jak się bawiliśmy możecie zobaczyć poniżej.

 

 

Uśmiech AKCJA "OTWÓRZMY PŁOCK"

 W marcu 2014roku nasza szkoła włączyła się w 

 zbiórkę kluczy, kłódek i wewnętrznych części zamków

Cel projektu:

Zebranie na terenie Płocka kluczy, kłódek oraz metalowych części zamków, które zostaną wykorzystane do stworzenia makiety przedstawiającej najważniejsze zabytki starej części miasta z opisem w języku Braille'a.

Grupa docelowa:

Przedszkolaki, uczniowie płockich szkół oraz wszyscy mieszkańcy miasta.

Czas trwania projektu:  od 1 marca 2014 do 30 czerwca 2014 roku.

Organizator: Pełnomocnik Prezydenta Miasta Płocka ds. Wolontariatu i Urząd Miasta Płocka.

Partnerzy projektu:

  •  SITA Płocka Gospodarka Komunalna sp. z o.o.;
  • Zakład Usług Miejskich „MUNISERWIS”.

Opis projektu:

W bibliotece szkolnej został ustawiony specjalny pojemnik, do którego będzie można wrzucać klucze, kłódki oraz metalowe części zamków. Raz w miesiącu partnerzy akcji, czyli SITA i „MUNISERWIS” będą opróżniać pojemniki i zwozić ich zawartość do miejsca składowania.

Gotowa makieta zostanie ustawiona w atrakcyjnym turystycznie i często odwiedzanym miejscu Płocka po wcześniejszych konsultacjach z mieszkańcami.

  Uśmiech  DZIEŃ TELEFONÓW ZAUFANIA DLA DZIECI

W ramach projektu w dn.2-6 czerwca 2014r. zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne według załączonego scenariusza. W dniu 6 czerwca została przeprowadzona debata dla uczniów klas IV- VI. Prowadziła ja przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Podczas debaty uczniowie dyskutowali na temat sytuacji, w których mogą skorzystać z telefonu zaufania, przedstawiali argumenty za i przeciw korzystaniu z takiej formy pomocy.
Rada Samorządu Uczniowskiego poprosiła również o honorowy patronat panią poseł na sejm - Elżbietę Gapińską, która przez wiele lat pracowała jako pedagog szkolny i bliskie są jej problemy dzieci. W dniu 7 czerwca podczas Pikniku Rodzinnego zostało utworzone stoisko profilaktyczne informujące i promujące Telefon Zaufania dla Dzieci. Rozdawano zakładki nie tylko uczniom, ale również rodzicom i całej społeczności lokalnej zgromadzonej na pikniku. Zakładki zawierały informacje, pod jaki numer telefonu można zwrócić się w trudnych dla dziecka sytuacjach. Pani poseł Elżbieta Gapińska - "Ambasador Honorowy" naszego przedsięwzięcia rozmawiała z dziećmi i rodzicami na temat sytuacji życiowych, które powodują, że dzieci korzystają z telefonu zaufania.
Do akcji przyłączył się również obecny na pikniku Prezydent Miasta Płocka - Andrzej Nowakowski. Zarówno pan prezydent jak i pani poseł na pikniku odebrali Gwiazdy Szeryfa Praw Dziecka, za swoją działalność na rzecz dzieci i za to, że problemy dzieci nie są im obce.
W ramach konkursu na najlepsze hasło reklamowe Telefonu Zaufania wygrała uczennica klasy VI B Katarzyna Niewiatowska za następujące hasło: ”Gdy Ci smutni i źle, nie poddawaj się! Ktoś przy Telefonie Zaufania na pewno wysłucha Cę!”
Nad akcją czuwał przedstawiciel Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Płocku, pełniący również funkcję psychologa w naszej szkole.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 13a,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sp17.plock@gmail.com

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska