Ratujmy Płockie Powązki Drukuj

Siedemnastka od 2000 roku, czyli już od 13 lat, wspiera społeczną akcję „Gazety Wyborczej” i stowarzyszenia „Starówka Płocka” - Ratujmy „Płockie Powązki”. Co roku zbieramy w szkole puszkę datków. Każda nasza złotówka darowana na ten szczytny cel przyczynia się do renowacji zabytkowych nagrobków na płockich nekropoliach. W ten sposób ocalamy od zapomnienia nie tylko stare groby, lecz również pamięć o wybitnych płocczanach, którzy w nich spoczywają. Do tradycji  należą także coroczne odwiedziny młodych kwestarzy w redakcji „Gazety Wyborczej”, będące za każdym razem okazją do zgłębiania tajników pracy dziennikarza.

Klikając w poniższe linki możesz zobaczyć tych, którzy wspierają naszą akcję.

Płockie Powązki 2017

Płockie Powązki 2016

Płockie Powązki 2015

Płockie Powązki 2014

Płockie Powązki 2013

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 13a,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sp17.plock@gmail.com

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska