PAPN Drukuj

Płocka Akademia Piłki nożnej powstała z inicjatywy Prezydenta Miasta Płocka pana Andrzeja Nowakowskiego. Organizatorem Akademii jest Urząd Miasta Płocka i Klub Sportowy Wisła Płock S.A.

Płocka Akademia Piłki Nożnej obejmuje szkolenie dzieci i młodzieży z wybranych płockich szkół publicznych. W projekcie udział biorą: Szkoła Podstawowa nr 17, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 12, Szkoła Podstawowa nr 22, Gimnazjum nr 4,  Gimnazjum nr 12 przy Zespole Szkół Technicznych, Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Technicznych.

Celem Akademii jest:

- wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sport;

- rozbudzanie zainteresowań sportem, a głównie piłką nożną;

- budowa systemu szkolenia piłkarskiego w ramach systemu edukacji przy współpracy z Klubem Sportowy Wisła Płock S.A.;

- podnoszenie poziomu szkolenia, wyników i osiągnięć w Płockiej Piłce Nożnej;

- umiejętność łączenia nauki z uprawianiem sportu.

Kadrę szkoleniową w poszczególnych szkołach stanowią nauczyciele posiadający kwalifikacje trenerskie lub instruktorskie. W naszej placówce szkoleniem zajmuje się pan Andrzej Biały i pan Paweł Grabowski.

W ramach Akademii, zgodnie z jej ideą wychowania dzieci i młodzieży poprzez sport w duchu rywalizacji fair - play, dla poszczególnych grup wiekowych, odbywają się turnieje, które stanowią świetną zabawę, jak również sprawdzian zdobytych umiejętności piłkarskich.

Rok szkolny 2016/2017 Drukuj

W roku szkolnym 2016/2017 nasi sportowcy uczestniczyli w:

I miejsce w Płocku w Olimpiadzie Młodzieży Szkolnej 2017

XVII Mazowiecki Finał Turnieju piłki nożnej

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

Turniej piłki nożnej

V Orlen Liga MDK 2016/2017

Turniej Mini Ligi Płockiej Akademii Piłki Nożnej

Płockie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej

Wyjazd rekreacyjno - sportowy do Mrzeżyna

Na bieżąco reprezentacje naszej szkoły biorą udział w rozgrywkach Mini Orlen Ligi MDK organizowanych przez MDK. Turniej ten odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych 2004 i mł. oraz 2007 i mł. Wszyscy chłopcy ze starszej grupy uczęszczają do klas sportowych, natomiast z młodszej wszyscy uczęszczaja na dodatkowe zajęcia w ramach PAPN. Opiekun pan Grabowski Paweł.