Płock na SZÓSTKĘ Drukuj

Projekt „Płock na SZÓSTKĘ” zakłada organizację sześciu zadań edukacyjno – kulturalnych, skierowanych do dzieci płockich szkół podstawowych – klas 4, których celem będzie przekazanie wiedzy na temat kultury, historii i dziedzictwa miasta Płocka. Naszą szkołę tym razem reprezentuje klasa 4b wraz z wychowawcą - panią Martyną Kochańską, a wszystkie podjęte przez nich działania związane z projektem są dostępne w zakładce Aktualności.


Projekt „Płock na SZÓSTKĘ” obejmuje sześć następujących zadań:

1. „Płock na przestrzeni X wieków” -wizytę w Muzeum Mazowieckim i zwiedzanie ekspozycji „X wieków Płocka” i udział w lekcji muzealnej poświęconej miastu Płock.

2. „Płock sakralny” - wizytę w Bazylice Katedralnej i Muzeum Diecezjalnym w Płocku i udział w lekcji muzealnej poświęconej dziedzictwu kulturowemu Płocka.

3. „Płock śladami Władysława Broniewskiego” - wizytę w Domu Władysława Broniewskiego, Książnicy Płockiej i udział w lekcji poświęconej płockiemu poecie.

4. Trzygodzinny spacer z przewodnikiem po największych atrakcjach turystycznych miasta Płocka, podczas którego uczestnicy zdobędą wiedzę na temat historii i dziedzictwa naszego miasta.

5. „Gwiaździsty Bieg Harcerski” zorganizowany przez Instruktorski Krąg Myśli Braterskiej działającej przy Chorągwi Mazowieckiej ZHP w Płocku.

Celem harcerskiego biegu gwiaździstego jest pokazanie codziennego życia harcerza i zucha jako element poznawczy i propagujący idee wychowania dzieci w ZHP, a także wskazanie bezpośredniego związku pracy zuchowej z zachowaniem w życiu codziennym z wykorzystaniem elementów historii miasta i harcerstwa płockiego , a także pokazanie uczestnikom biegu korzyści wynikających z poznania technik i umiejętności zuchowych w codziennym życiu miasta.

Bieg będzie połączeniem zabawy, i nauki z elementami rywalizacji na poziomie dzieci szkół podstawowych . W Biegu biorą udział patrole (klasy), których zadaniem głównym będzie zebranie jak największej ilości fantów za wykonanie zadań przygotowanych na punktach kontrolnych Biegu Gwiaździstego. Każde z zadań to połączenie zabawy z elementami edukacyjnymi co w efekcie daje możliwość zdobycia umiejętności które mogą przydać się w życiu codziennym.

6. Konkurs na najciekawszy przewodnik po Płocku w formie komiksu, opracowany przez klasy uczestniczące w projekcie, w formie komiksu.

Celem konkursu będzie rozwijanie zainteresowań miastem Płock, odkrywanie jego potencjału i rozwój kreatywności młodzieży, przy równoczesnym doskonaleniu sztuki słowa pisanego. Uczestnictwo w konkursie wymagać będzie od zainteresowanych aktywności twórczej i niecodziennego przedstawienia miasta Płocka.

Przewodnik laureata konkursu zostanie wydrukowany. Będzie on dostępny w Informacji Turystycznej jako materiał promocyjny.

 Na koniec projektu zorganizowane zostanie spotkanie wszystkich uczestników, podczas którego każdy z nich otrzyma znaczek okolicznościowy „Znam Płock na SZÓSTKĘ” oraz dyplom /świadectwo pamiątkowe, a laureaci konkursu na najciekawszy Przewodnik po Płocku otrzymają nagrody.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska