Cukierki Drukuj

CukierkiOd połowy października w klasach drugich odbywały się zajęcia realizujące program WCZESNEJ PROFILAKTYKI – CUKIERKI. Celem zajęć było:
1. - przybliżenie uczniom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych;
2. - kształtowanie postawy dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi;
3. - rozwijanie u uczniów postawy szacunku i zaufania w stosunku do szkolnego personelu pedagogicznego i technicznego jako osób mogących udzielić wsparcia.
Dzięki zajęciom dzieci zdobyły podstawowe informacje o środkach uzależniających. Dowiedziały się, że:
- narkotyk przedstawiany jest przez promującego jako pozytywny i atrakcyjny;
- środki uzależniające odbierają wolność decyzji, niszczą relacje między ludźmi, zaburzają kontakt z rzeczywistością;

Ofiarami bywają dzieci łatwowierne, samotne, odsunięte od rówieśników;
- osoby rozprowadzające te środki są często od nich uzależnione;
- uzależnienie dokonuje się stopniowo, niedostrzegalnie, aż staje się czymś silniejszym od człowieka.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach  poprzez zabawy ruchowe, scenki dramowe, pantomimę, prace plastyczne i inne bliskie dzieciom.