Rajd Szlakami Legionistów Płockich Drukuj

Szlakami Legionistów PłockichW dniu 8 listopada 2014r członkowie kola turystycznego uczestniczyli w XXIII Rajdzie Niepodległości Szlakami Legionistów Płockich. Rajd rozpoczął się pod Domem Technika, skąd wyruszyliśmy na Cmentarz Ewangelicki, następnie Cmentarz Katolicki i Zabytkowy. Uczniowie mieli okazję zapalić znicze przy grobach poległych w obronie Ojczyzny. Następnie ruszyliśmy pod pomnik Ignacego Łukasiewicza - twórcy lampy naftowej. Rajd zakończył się w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły Konkursem Pieśni Legionowej i Żołnierskiej. W rajdzie zajęliśmy II miejsce. Uczennice Magda Dzięgielewska i Karolina Zapert wzięły udział w konkursie. Pieśniami Niepokorna, Niepodległa oraz Przybyli ułani zajęły I miejsce.