WOŚP 2015 Drukuj

WOŚP 201511 stycznia chór „Muzyczne Iskierki” włączył się do ogólnopolskiego koncertu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która grała już 23 raz. Rozmowa z naszą dyrygentką, panią Agnieszką Kralką, uświadomiła nam cel tegorocznego, olbrzymiego przedsięwzięcia. Zbieraliśmy pieniądze dla dzieci leczonych na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla ludzi starszych żeby opieka nad nimi mogła być na najwyższym poziomie. W tym roku śpiewaliśmy w Banku Pekao S.A. przy ul. Tysiąclecia 10. Zaśpiewaliśmy 20 piosenek w dwóch transzach. W przerwie występów bawiliśmy się z clownem; tańczyliśmy, pląsaliśmy, rysowaliśmy, malowaliśmy twarze. Hasaliśmy tak pełne dwie godziny. Kierownictwo i pracownicy banku ze swoimi rodzinami przyjęli nas bardzo miło. Po występach mogliśmy zregenerować siły. Poczęstowano wszystkich kanapkami. Jak co roku wspierali nas absolwenci. Wystąpili z nami: Agniesia Lisowska, Julia Choińska – Choinka, Natalia Maślanka – Masełko, Weronika Falkowska - Fala, Natalia Pawlak – Pawlaczka. Chórzyści, ci najmniejsi i ci troszkę starsi, spisali się na medal. Pani Iwona Rydzewska zadbała o pierwszorzędne nagłośnienie i transport, a Agnieszka Lisowska oprócz partii solowych w piosenkach dwoiła się i troiła robiąc nam rewelacyjne zdjęcia. Cudnie się grało!

W akcję włączył się również Samorząd Uczniowski. Jak co roku uczniowie klas szóstych pod opieką pań: Elżbiety Kaźmierskiej i Marzeny Kowalskiej (j. ang) zbierali pieniądze  na ten szczytny cel. W tym roku naszym wolontariuszkom udało się zebrać ponad 500 zł. Najcięższą puszkę miała Julia Fersz z klasy VI c i było w niej aż 188 zł i 8 groszy.