Świetlica szkolna Drukuj

Praca świetlicy szkolnej stanowi ważne ogniwo współczesnego systemu wychowawczego szkoły, jest jej integralną częścią. Realizuje ona poważną część zadań opiekuńczo-wychowawczo-dydaktycznych, działając na rzecz prawidłowej organizacji czasu wolnego, wypoczynku indywidualnego i wszechstronnego rozwoju dziecka. Staramy się aby czas spędzony w świetlicy szkolnej także sprzyjał rozwijaniu zainteresowań dzieci oraz nadrabianiu zaległości w nauce. Szczególną uwagę na zajęciach świetlicowych zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. Dbamy o wdrożenie dzieci do przestrzegania przyjętych zasad zachowania się oraz reguł gier i zabaw, wyrabiana umiejętności nawiązywania kontaktów z kolegami, rozmawiania, słuchania, wyrażania swoich potrzeb i uczuć oraz dostrzegania ich u innych, a także ćwiczenia umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych, panowania nad emocjami.
Staramy się nauczyć dzieci zachowania się w sytuacjach trudnych (np. doznanie przykrości, przegrana), ponoszenia odpowiedzialności za indywidualne i wspólne wykonywanie zadań oraz wdrażamy do utrzymywania porządku w czasie zajęć i zabaw.

Nasza świetlica czynna jest od 6:40 do 16:00

Nauczyciele świetlicy szkolnej to:
p. Magdalena Kowalczyk – kierownik
p. Bogumiła Niewiatowska
p. Magdalena Wójcik

Z życia świetlicy rok szkolny 2017/2018 Drukuj

Klikając w załączone do niektórych wydarzeń linki dowiesz się, co działo się w naszej świetlicy w roku szkolnym 2017/2018, w jakich przedsięwzięciach wzięli udział nasi podopieczni oraz nauczyciele świetlicy.

Wrzesień w świetlicy

Witaj nowy roku szkolny!

Wakacje dobiegły końca. W naszej świetlicy znów gwar i zabawa. Z każdym dniem jest nas coraz więcej. Dzieci dzielą się wrażeniami po minionym wypoczynku, wesoło bawią się z dobrze już sobie znanymi rówieśnikami, a także z nowicjuszami w naszym świetlicowym gronie.  W pogodnych nastrojach oddają się swym ulubionym zabawom, a nad ich bezpieczeństwem jak zawsze czuwają wychowawcy. Pierwsze dni w świetlicy upłynęły pod znakiem zasad jakich należy tu przestrzegać. Dzieci przy wykorzystaniu różnorodnych form zajęć zapoznały się z Regulaminem Świetlicy. Dużo czasu zajęły również rozmowy i pogadanki na temat bezpieczeństwa oraz zajęcia praktyczne. Szczególną uwagę zwróciliśmy na zachowanie bezpieczeństwa zarówno w szkole jak i w drodze do niej, w świetlicy i na placu zabaw. Dzięki temu zabawa, praca, nauka jak i odpoczynek w świetlicy będzie mógł przebiegać w miłej, a przede wszystkim bezpiecznej atmosferze.
"W pogodne dni bawiliśmy się na placu zabaw i boisku szkolnym. Jesteś tym co jesz” – uczniowie brali udział w zajęciach na temat zdrowego odżywiania. Dzielili produkty spożywcze na zdrowe i szkodliwe dla zdrowia. Rozmawialiśmy także na temat konieczności spożywania witamin owoców i warzyw. Wraz z mijającymi tygodniami jesień coraz bardziej ukazuje swoje oblicze. Naszą świetlicę odwiedzili uczniowie klas gimnazjalnych i w ramach projektu przeprowadzili zajęcia na temat: „Złota Polska Jesień”. Podczas zajęć uczniowie wykonali piękne ilustracje Pani Jesieni.
Od 11.09 nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Wzorowa Łazienka 2017”. W świetlicy zostały przeprowadzone lekcje higieny, dzieci rysowały swoją wymarzoną szkolną łazienkę, ich prace znalazły się w internetowej galerii. Wychowawcy świetlicy koordynują głosowanie na stronie www.wzorowalazienka.pl – wszystkich serdecznie prosimy o włączenie się do zabawy i jednocześnie walki o środki czystości dla szkoły.