„za – TIK-owani”- ODCINEK 2. Drukuj

 

Nasze dzieciaki już znają Sieciaki. A wszystko to dzięki zajęciom dla uczniów klas 1-3, prowadzonym przez panie z biblioteki szkolnej, które zachęcały maluchy do logowania się na stronie serwisu Sieciaki.pl – bezpiecznej strony internetowej dla dzieci. Można dowiedzieć się z niej, jak unikać zagrożeń związanych z korzystaniem z sieci. Znajdziecie  tam także aktualizowany na bieżąco katalog bezpiecznych dziecięcych serwisów internetowych - Sieciakowe BeSt, oraz mnóstwo dobrej zabawy, np. komiksy, konkursy SiecioRadio i SiecioTV.  Fabuła serwisu jest oparta na przygodach Sieciaków, czyli grupy dzieci znających zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Ich zadaniem jest zwalczanie Sieciuchów – czarnych stworków będących uosobieniem „ciemnej strony” Internetu. Każdy z użytkowników może wstąpić do drużyny Sieciaków.

W ramach projektu www.sieciaki.pl powstają filmy, piosenki i materiały multimedialne dla dzieci. Organizowane są również zajęcia edukacyjne, koncerty i imprezy plenerowe dla najmłodszych. Podczas spotkań młodzi internauci poznają zasady bezpiecznego surfowania.

Dotychczas w serwisie zarejestrowało się blisko 130 tysięcy dzieci. Nic nie stoi na przeszkodzie, byście byli następni! Miłej zabawy z Sieciakami! Uśmiech

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 13a,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sp17.plock@gmail.com

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska