Dzień Młodzieży PCK Drukuj

Dzień Młodzieży PCK 25 października to Dzień Młodzieży PCK. Obecny rok, to także uroczystości związane z obchodami Jubileuszu 100-lecia Stowarzyszenia. Dzisiejszy dzień stał się więc szczególną okazją do świętowania obu tych uroczystości.

Rejonowy Oddział PCK w Płocku zaplanował na ten dzień wiele atrakcji, w których aktywnie uczestniczyła grupa dziewcząt z naszej szkoły (Julia Chiba, Julia Jastrzębska, Zuzanna Reder oraz Julia Skolmowska). Obchody święta młodzieży rozpoczęło uroczyste posadzenie dębu 100–lecia Polskiego Czerwonego Krzyża w Parku na Tumach, jako wyraz wdzięczności i pamięci dla wszystkich, którzy od 100 lat niosą pomoc potrzebującym pod znakiem czerwonego krzyża. Następnie dzieci i młodzież wzięli udział w Grze Miejskiej, której celem było poszerzenie wiedzy o ruchu czerwonego krzyża, integracja, promowanie miasta Płocka i wolontariatu oraz integracja dzieci i młodzieży. Na koniec nastąpiło podsumowanie gry w Centrum ds. Organizacji Pozarządowych zakończone wspólną zabawą wszystkich uczestników imprezy.

Zwieńczeniem obchodów Dnia Młodzieży PCK było podświetlenie Ratusza znakiem Czerwonego Krzyża rozpoczęte o godzinie 16.00 do 23.00.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska