Rajd "Zlot po Ziemi Mazowieckiej" Drukuj

24 września 2022 roku członkowie koła turystycznego SKKT „Kościuszkowcy” wybrali się na pierwszy w tym roku szkolnym  rajd - "Zlot po Ziemi Mazowieckiej". Trasa liczyła około 8 km i wiodła z Gór do Nadleśnictwa w Łącku. Szliśmy szlakiem turystycznym przez las, podziwiając uroki przyrody. W trakcie wędrówki leśniczy opowiadał nam o lesie i jego mieszkańcach. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji, m.in. pyszna grochówka oraz ognisko i grill, gdzie piekliśmy kiełbaski. Po całym aktywnym dniu gorąca zupa i świeżo upieczona kiełbasa, miejscami zwęglona, czasem rozpadająca się i tak smakowała wyśmienicie ze zwykłym chlebem i keczupem. Mieliśmy też czas na wspólne zabawy i gry na świeżym powietrzu. W rajdzie zajęliśmy II miejsce.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska