Mikołajki na wesoło Drukuj

Mikołajkkii na wesoło na sali gimnastycznej6 grudnia Samorząd Uczniowski reaktywował mikołajkową szkolną tradycję rambit „Mikołajki na wesoło”, który z powodu pandemii nie odbywał się przez dwa lata. Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w rambicie dotyczącym zwyczajów świątecznych. Drużyny składające się z trzech uczniów - przedstawicieli każdej klasy miały za zadanie wykazać się znajomością zwyczajów bożonarodzeniowych, rozwiązać krzyżówkę, zapakować prezent, ułożyć puzzle związane z bożonarodzeniowymi symbolami, ułożyć rozsypankę wyrazową z przysłowiem dotyczącym zimy lub świąt. Ponadto drużyny odgadywały zagadkę dotyczącą akcentu świątecznego oraz zaśpiewać kolędę przy pomocy kolegów i koleżanek ze swojej klasy. Wyjątkowa formuła wydarzenia dotyczyła również zwycięzców, ponieważ w tej edycji wszyscy uczniowie reprezentujący swoją klasę otrzymali nagrodę w postaci medalu z akcentem świątecznym, który został wykonany przy współpracy SU z nauczycielami świetlicy. Uroczystości towarzyszył wyjątkowy gość – Święty Mikołaj, który całą społeczność szkolną obdarował miłym słowem i odrobiną słodyczy. Uczniowie każdej klasy wraz z nauczycielami zostali zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia z Mikołajem w scenerii naszej przepięknej szkolnej choinki. Mikołaj odwiedził również klasy 1-3, które szczególnie ucieszyły się na to spotkanie. Cała społeczność szkolna zgodnie z tradycją przyszła ubrana w kolorze czerwonym lub mikołajowych czapkach. Wspólna zabawa była okazją do integracji środowiska szkolnego i znacznie przybliżyła atmosferę zbliżających się wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska