Wielki Konkurs dla szkół - Miasto Przygód Mandoria #LaboratoriaPrzyszłości Drukuj

Młodzi ludzie z natury są kreatywni, twórczy i ciekawi świata. Wspólne eksperymentowanie, tworzenie i radosne przeżywanie podczas działań plastycznych wpływa pozytywnie na kształtowanie się więzi grupowych. Mając to wszystko na uwadze zaproponowaliśmy udział wszystkim uczniom naszej szkoły w zabawie konkursowej, której organizatorem jest Mandoria – miasto przygód.  Zadanie polegało na wykonaniu makiety przedstawiającej ,,Jak wyglądał świat 500 lat temu?”.
Młodzi ludzie podjęli to ambitne wyzwanie i ogromną odwagą oraz pomysłowością przystąpili do twórczego działania. Uczniowie pod kierunkiem wychowawców mieli za zadanie przygotować elementy do makiety świata sprzed 500 lat. Zadanie z pozoru łatwe - okazało się sporym wyzwaniem, ze względu na określony w regulaminie format pracy.
Efektem wspólnych poczynań jest przepiękna makieta, którą można podziwiać na żywo na szkolnym korytarzu oraz film doskonale ukazujący ogromny trud włożony w to grupowe dzieło.

LINK DO NAGRANIA

Podczas tworzenia zdjęć i nagrywania filmu wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Ze wszystkich nadesłanych prac Komisja Konkursowa Mandorii wybierze 10 najciekawszych, wyróżniających się kreatywnością, estetyką wykonania i samodzielnością. Te z kolei przejdą do 2 etapu konkursu. Trzymamy więc kciuki

      

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska