Popołudnie ze sztuką Drukuj

12.01.23r. członkowie  koła humanistyczno-dziennikarskiego wybrali się na popołudniowe spotkanie ze sztuką. Celem  wyprawy była wystawa w Płockiej Galerii Sztuki, zatytułowana „Zaćmienia", prezentująca prace Katarzyny Karpowicz. Ich autorka to znana i ceniona malarka współczesna. Uczniów zachwyciła tajemniczość i różnorodność barw towarzyszących prezentowanym dziełom. Dzieci rozszyfrowywały związki zaskakujących tytułów obrazów z ich tematyką; odnajdywały motywy wspólne dla udostępnionych prac. Wycieczka stała się inspiracją do ożywionej dyskusji na temat ludzkich upodobań i wrażliwości estetycznej każdego człowieka.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska