Dzień Otwarty w naszej szkole Drukuj

Dzieci z grupy teatralnej "Zgrywusy" podczas przedstawienia W czwartek 26 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Tego dnia przybyli do nas zaproszeni goście oraz przyszli uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi rodzicami, którzy po przekroczeniu progu naszej „Siedemnastki” zostali przywitani przez członków Samorządu Uczniowskiego.          

Pierwszym etapem szkolnej wędrówki była sala gimnastyczna, gdzie nasze wspólne spotkanie rozpoczął  chór, który zaśpiewał „Góry do góry” oraz „Pszczółka Maja”. Następnie zaprezentował się szkolny zespół taneczny „Pląs” pod opieką p. Agaty Siejcy. Po krótkim wystąpieniu pani Dyrektor Anny Wiśniewskiej  i zaprezentowaniu oferty naszej szkoły nastąpiło wręczenie nagród za konkurs plastyczny pt. „Moja wymarzona szkoła”. Nagrodzone prace można było obejrzeć na specjalnie przygotowanej na tę okoliczność wystawie. Część artystyczną zakończył występ szkolnej grupy teatralnej „Zgrywusy” w przedstawieniu na motywach bajki Maliny Prześlugi „Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa” pod opieką p. Martyny Kochańskiej, po którym przyszli pierwszoklasiści zostali zaproszeni do udziału w niezapomnianej podróży edukacyjnej.

W trakcie wędrówki po naszej szkole dzieci miały okazję zapoznać się z elementami kodowania i programowania, sprawdzić swoje talenty muzyczne w zaczarowanej krainie dźwięków, uczestniczyć w tworzeniu dzieł plastycznych, wykazać się sprawnością fizyczną podczas ćwiczeń ruchowych na sali gimnastycznej. Nie zabrakło również zmagań z matematyką i z językiem polskim na wesoło z wykorzystaniem tablicy i podłogi interaktywnej, zabaw językowych, projektowania konstrukcji z klocków Lego, lekcji z "wybuchową chemią", tajemnicą przyrody i geograficznymi odkryciami. Mogły także skorzystać ze wskazówek dotyczących pierwszej pomocy oraz samodzielnie sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności na  fantomie.

Dla małych i dużych gości zostały przygotowane foto-budki, aby mogli upamiętnić wizytę u nas.

Pierwsze  spotkanie ze szkołą obfitowało w wiele niezapomnianych chwil. Było mnóstwo dobrej zabawy i uśmiechu na twarzy naszych przyszłych uczniów i ich rodziców. Dziękujemy i czekamy na Was 1 września!

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska