Bajkowe warsztaty muzealne Drukuj

Uczniowie kl. 4c oglądają wystawę nt. Szancera7 lutego klasa 4c odwiedziła Muzeum Żydów Mazowieckich w ramach programu Kulturalna Szkoła Na Mazowszu. Obejrzała wystawę „Szancer, wyobraź sobie!” o Janie Marcinie Szancerze, malarzu dziecięcych marzeń, która przyjechała do nas z Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie. Wzięła udział w warsztatach „Jan Marcin Szancer-bajkowe warsztaty muzealne”.

Uczniowie poznali pracę grafika i ilustratora książek Jana Marcina Szancera, który współpracował między innymi z Janem Brzechwą. Dzieci dowiedziały się jakie są techniki rysunku i na czym polega praca grafika. Zanurzyły się w niesamowity świat autora ilustracji. Podczas warsztatów, otulone muzyką rysowały uruchamiając własną wyobraźnię i inspirowały się rycinami mistrza. Bajkowo i bardzo kolorowo spędziły czas w muzeum.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska