XXXIX Rajd ZIMA „Szlakami Powstania Styczniowego” Drukuj

Grupa młodzieży podczas Rajdu Zima na tle Wisły w Płocku28 stycznia 2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie Zima „Szlakami Powstania Styczniowego”, którego celem było uczczenie 90  rocznicy Zorganizowanej Turystyki w Płocku i 160  rocznicy Powstania Styczniowego.   Uczestnicy rajdu przeszli ulicami Płocka i szlakiem spacerowym po Wzgórzu Tumskim trasę 5 km. Podziwiali przepiękną panoramę miasta i szeroko rozlane wody Wisły. Wyznaczony szlak pokonaliśmy bez większych trudności. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci dotarliśmy do Zespołu Szkół Technicznych, gdzie czekał na nas pyszny, gorący żurek z białą kiełbasą. W rajdzie zajęliśmy I. miejsce. Coraz bardziej podobają nam się te sobotnie wędrówki… i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska