Baba Jaga na wokandzie - winna czy niewinna? Drukuj

Uczniowie 3a i 4a w Sądzie Rejonowym w PłockuW dniu 13 marca klasy 3a i 4a pod opieką p. Bożeny Żeromskiej - Bogacz, p. Renaty Kostki Ciećwierz i p. Martyny Kochańskiej uczestniczyły w zajęciach w Sądzie Rejonowym w Płocku.
Dzięki uprzejmości pracowników sądu zwiedziliśmy oddany do użytku budynek: "niebieski pokój" oraz salę rozpraw. Poznaliśmy specyfikę pracy sędziego, prokuratora i adwokata oraz struktury sądu.
Uczniowie byli naocznymi świadkami w sprawie oraz mogli wydać wyrok względem Baby Jagi, oskarżonej o przetrzymywanie Jasia i Małgosi. To nowe doświadczenie pozwoliło uczestnikom wyciągnąć ciekawe i pouczające wnioski oraz ukazało jak wielka odpowiedzialność ciąży na pracownikach tej instytucji. Wszyscy wrócili z niezwykłymi wrażeniami i uśmiechami na twarzy.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska