Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki Drukuj

Dyplom uczestnictwa w akcji UNICEF "Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki"Społeczność naszej szkoły przystąpiła do ogólnopolskiej akcji UNICEF „Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki”. Jest to jeden z regionów dotkniętych głodem. Niedożywienie, szczególnie wśród dzieci, to problem występujący przede wszystkim w najuboższych krajach świata. Jednym z regionów dotkniętych tym problemem jest właśnie Róg Afryki, do którego należą takie kraje jak Somalia, Kenia czy Etiopia. Na całym świecie co najmniej 13,6 miliona dzieci poniżej 5. roku życia cierpi z powodu ostrego niedożywienia, z czego w samym Rogu Afryki 2 miliony. Powodem jest susza, brak bezpieczeństwa, konflikty i trudna sytuacja gospodarcza. UNICEF jest w Rogu Afryki od lat. Leczy niedożywione dzieci, zapewnia kompleksową opiekę medyczną i zdatną do picia wodę. Dostarcza dzieciom więcej żywności terapeutycznej niż jakakolwiek inna organizacja. Pomaga powrócić dzieciom do pełni sił, umożliwia im zdrowy rozwój. Jednak dostępne fundusze nie pozwalają dotrzeć z pomocą do wszystkich potrzebujących dzieci.
Zebrane fundusze zapewnią między innymi:

  • leczenie niedożywionych dzieci (zakup żywności terapeutycznej, suplementów witaminowych czy tabletek odrobaczających);
  • bieżący dostęp do bezpiecznej do picia, czystej wody, sanitariatów i środków higienicznych;
  • niezbędny sprzęt medyczny i leki.

Podczas przeprowadzonej zbiórki na terenie szkoły zebraliśmy kwotę 311.87 zł.
Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc. 

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska