Wyjątkowe warsztaty artystyczne. Drukuj


Klasa 3b podczas warsztatów w Muzeum Mazowieckim w PłockuW marcu uczniowie klasy IIb,  IIIa i III b wzięły udział w projekcie pt. "Teatr w ramie" realizowanym przez Stowarzyszenie Człowiek Kultura we współpracy z Muzeum Mazowieckim w Płocku. Projekt skierowany był do dzieci z grup szkolnych z terenu miasta Płocka. Na początku spotkania uczniowie obejrzeli ciekawy spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Teatru Form Wielu. Następnie odbyła się  lekcja z przewodnikiem Muzeum Mazowieckiego. Dzieci obejrzały obrazy umieszczone w muzeum, rozmawiały na temat technik malarskich oraz rodzajów malarstwa. Ciekawym zadaniem było rozpoznawanie i wyszukiwanie wśród eksponatów 
ich odpowiedników przedstawionych na ilustracjach pokazywanych przez panią przewodnik. Na koniec dzieci uczestniczyły w warsztatach w tworzeniu żywych obrazów. To było bardzo ciekawe spotkanie ze sztuką.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska