Zajęcia edukacyjne w Archiwum Państwowym Drukuj

Uczennica klasy 4b podczas zajęć w Archiwum PaństwowymW dniu 24 marca klasa 4b udała się na zajęcia edukacyjne pod tytułem "Poszukiwany, poszukiwana....babcia, dziadek. Jak szukać korzeni rodzinnych?" do Archiwum Państwowego w Płocku. Oprócz pozyskania ciekawych informacji na temat genealogii, dokumentów i pamiątek rodzinnych, uczniowie mieli okazję zwiedzić archiwum, a także wcielić się w rolę archiwisty. Największe emocje budziło "odkurzanie" ksiąg oraz pisanie piórem. Na koniec każdy z uczniów otrzymał upominek od pani prowadzącej zajęcia, gdyż uczniowie wykazali się dużą aktywnością. Zajęcia w archiwum były ciekawą lekcją historii. 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska